Pierwszy koncert z cyklu "Muzyka pochodzi z Bemowa"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:00
W najbliższą sobotę (2 czerwca) w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska w Warszawie odbędzie się koncert "Andrzej Dąbrowski&All Stars". 
Audio
  • Pierwszy koncert z cyklu "Muzyka pochodzi z Bemowa" (Muzyczna Jedynka)
Miron Zajfert
Miron ZajfertFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Będzie to koncert inaugurujący drugi sezon wakacyjnego cyklu "Muzyka pochodzi z Bemowa". Właśnie tę warszawską dzielnicę od lat zamieszkuje Andrzej Dąbrowski.

- Cykl ten zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku i jego założeniem jest, że pojawiają się w nim muzycy związani z Bemowem - zaznacza w "Muzycznej Jedynce" Miron Zajfert.

Podczas koncertu "Andrzej Dąbrowski&All Stars", głównemu bohaterowi towarzyszyć będą Andrzej Jagodziński - fortepian, Henryk Miśkiewicz - saksofon, Robert Majewski - trąbka, Michał Tomaszczyk - puzon, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja.

- Andrzej Dąbrowski to postać wielka polskiej muzyki, polskiego jazzu, polskiej piosenki. Również sztuk radiowych, świetny fotograf. Postać renesansowa można by powiedzieć - mówi w "Muzycznej Jedynce" Miron Zajfert.  - My skupimy się na Andrzeju Dąbrowskim - wokaliście jazzowym i piosenkarzu. Nie będziemy nawiązywać do wątku Andrzej Dąbrowski - doskonały perkusista jazzowy, bo jak sam powiedział 6 lat temu sprzedał bębny i teraz może się spokojnie zająć sztuką wokalną - dodaje gość Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Miron Zajfert

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 13.28

kh

Czytaj także

Ida: moja płyta jest taka, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:55
Ida z zawodu jest tłumaczką z języków angielskiego i niemieckiego, ale jej największą pasją jest muzyka. - Tworzę od lat, a teraz udało mi się wydać autorską płytę - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski z premierą szóstego albumu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:15
To juz szósty krążek w dorobku muzyka. Jego premiera właśnie dzieś (6.04). W "Muzycznej Jedynce" producent, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów opowiada o nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
rozwiń zwiń