Płyta Zbigniewa Wodeckiego z archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:43
Córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że biła się z myślami, czy wydawać płytę z piosenkami, choć ojciec od roku nie żyje. Nie było to łatwe ani dla niej, ani dla muzyków, którzy razem ze Zbigniewem Wodeckim tę płytę nagrywali.
Audio
  • Katarzyna Wodecka album "Dobrze, że jesteś (Muzyczna Jedynka)
Zbigniew Wodecki na koncercie w Bielsku-Bialej, 2016
Zbigniew Wodecki na koncercie w Bielsku-Bialej, 2016Foto: Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl/CC BY 3.0

23 maja, w rocznicę śmierci artysty ukazała się płyta "Dobrze, że jesteś". To album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Córka piosenkarza wyjasnia, że kilka z utworów Zbigniew Wodecki zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla tekściarzy. W takiej właśnie formie można je usłyszeć na płycie w towarzystwie innych głosów np. Kayah.

Katarzyna Wodecka-Stubbs wspomina, że znała wcześniej materiały, które znalazły się na płycie, bo ojciec często je puszczał. Ale jeszcze raz je przesłuchała w towarzystwie Rafała Stępnia i Karola Majkowskiego, by podjąć co dalej z nagraniami robić. - Tata na pewno by chciał je pokazać, on uwielbiał koncertować, niemal codziennie grał koncerty - mówi gość radiowej Jedynki. Zdradza, że już niedługo powyciąga z archiwów materiały z lat 70-tych i 80-tych.

Jak powstawała płyta? Jak dobierano artystów i na płytę? Kto wybrał utwory?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Katarzyna Wodecka-Stubbs (producentka, reżyserka)

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 14.14

ag

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: nie chciałem być piosenkarzem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 13:33
- Chciałem być popularny, bo przecież narcyzm i kabotynizm każdy w sobie ma. U mnie są one obecne w ograniczonych ilościach - żartował w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch Orchestra na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 20:00
Zbigniew Wodecki wraz z Mitch & Mitch Orchestra and Chorus, ze specjalnym udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Cannibal Mitcha, wykonali utwory z płyty zatytułowanej po prostu "Zbigniew Wodecki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
rozwiń zwiń