Maciej Wasio nagrał solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:43
Macieja Wasio do ubiegłego roku kojarzono, jako frontmana zespołu OCN. Jednak działalność zespołu została zawieszona, a muzyk postanowił iść własną drogą.
Audio

- OCN zawsze był wypadkową moich upodobań artystycznych, estetycznych, muzycznych głównie - wyjaśnia. Przekonuje, że Ocean był po środku między jego upodobaniami do ciężkiego rocka a subtelnymi tonami. Nowy projekt nazywa się po prostu Wasio. Gość Jedynki podkreśla, że właśnie dlatego, że jest nazwany jego nazwiskiem, to on podejmuje wszelkie końcowe decyzje, ale też on ponosi za nie odpowiedzialność.

Płyta jest już gotowa. Na rynku zadebiutuje na jesieni. Będzie promowana podczas koncertów. Na płycie towarzysząco grał Piotr Rubik, choć nie na fortepianie. Inni muzycy też grali na instrumentach, które nie są ich specjalnością. - Ta płyta jest pełna paradoksów - ocenia Maciej Wasio. Opowiada, jak powstawał album.

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której nadano dwie piosenki z nowego albumu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Maciej Wasio (muzyk, wokalista, gitarzysta)

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 13.19

ag/abi

Czytaj także

Stanisława Celińska: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:49
Aktorka i piosenkarka przekonuje, że zawsze się budzi nowy dzień. Dlatego śmieje się z dekadentów, którzy wiecznie narzekają. - Jutro wstanie nowy dzień, a ty zostaniesz w dołkach, a dzień wstał i nie jesteś w stanie tego zatrzymać - wyjaśnia. Jej zdaniem, jeżeli ktoś uważa, że dnia nie będzie, to ginie. I taki przekaz, że trzeba być optymistą, jest na płycie "Malinowa", której premiera 25.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

26 lat Wilków. I bazarowe szczęki, i sale koncertowe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 15:50
W latach 90. muzyka Wilków rozbrzmiewała nie tylko w klubach, salach widowiskowych i halach sportowych, ale także na bazarach. Dla Roberta Gawlińskiego tamten sukces miał nieco gorzki smak. 26 lat od premiery przyszedł czas na wspomnienia oraz podsumowanie twórczości albumem "26/26".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta Zbigniewa Wodeckiego z archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:43
Córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że biła się z myślami, czy wydawać płytę z piosenkami, choć ojciec od roku nie żyje. Nie było to łatwe ani dla niej, ani dla muzyków, którzy razem ze Zbigniewem Wodeckim tę płytę nagrywali.
rozwiń zwiń