X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Artisena" - muzyczna deklaracja Joachima Mencla

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 16:11
"Fuzja polskiej muzyki tradycyjnej i jazzu nowoczesnego. Oryginalne kompozycje inspirowane tańcami ludowymi" - tak o płycie "Artisena" piszą muzycy Joachim Mencel Quintet. – Ta płyta jest moją mocną muzyczną deklaracją – powiedział Joachim Mencel w rozmowie z Marcinem Kusym.
Audio
  • Joachim Mencel o pracy nad płytą "Artisena" (Muzyczna Jedynka)
Joachim Mencel
Joachim MencelFoto: PAP/Marcin Obara

Deklaracją programową, konceptualną i artystyczną - należy dodać. - Tutaj prezentuję moje własne utwory inspirowane muzyką ludową, także tutaj jest też deklaracja przywiązania do korzeni i tego, co leży u źródeł powstania jazzu, bluesa, rocka i innych stylów muzycznych, które lubię – mówił muzyk.    

Zwykle jest tak, że gdy następuje zbitka stylów muzycznych, łączenie muzyki etnicznej z jazzem, wielokrotnie bywa tak, że symbioza dwóch gatunków jest niemożliwa. Jednak na płycie "Artisena" udało się uzyskać przenikanie gatunków. – Jest pewien klucz do tego, by dobrze to połączyć – przyznał Mencel. - To dotyczy fuzji różnych stylów. Gdy robimy fuzję rocka i jazzu to musimy nauczyć się grać jazz i musimy się nauczyć grać rock. Jeśli chcemy grać etnojazz powinniśmy poznać jakiś etniczny repertuar - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Joachim Mencel (muzyk)

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 14.23

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leski: z miłością jest jak ze słuchaniem kaset

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 15:20
Paweł "Leski" Leszoski wydał swój drugi album zatytułowany "Miłość. Strona B". - Z miłością jest trochę tak, jak ze słuchaniem muzyki na kasetach - mówił w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści zaśpiewają piosenki Włodzimierza Wysockiego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 15:56
To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury na Podkarpaciu to widowisko, łączące w sobie różne formy: od teatru, po fotografię, film i sztuki wizualne. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie m.in. nieżyjącemu już rosyjskiemu pieśniarzowi Włodzimierzowi Wysockiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen i jego muzyka w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 17:00
Leonard Cohen był znanym kanadyjskim poetą i piosenkarzem, tworzącym muzykę z pogranicza gatunku folk rock. Swoim nostalgicznym klimatem i niskim głosem zyskał szerokie grono fanów. Muzyk w Polsce wystąpił po raz pierwszy w 1985 roku. Mimo że mijają dwa lata od śmierci artysty, to jego dorobek muzyczny wciąż staje się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
rozwiń zwiń