Nie żyje aktor i kompozytor Andrzej Brzeski

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 14:40
Polski aktor teatralny, filmowy, autor, kompozytor i wykonawca poezji śpiewanej zmarł nie doczekawszy siedemdziesiątych urodzin.
Audio
  • Zmarłego artystę wspominają Maria Szabłowska i Wiesław Molak (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Brzeski podczas występu na koncercie Piosenko Powstań
Andrzej Brzeski podczas występu na koncercie "Piosenko Powstań"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

– Mógłby stworzyć jeszcze bardzo wiele piosenek, dla siebie i dla artystów z wyższej półki. Jego teksty zawsze były  o czymś. Umiał pisać przeboje. Napisał tyle tekstów, zagrał w tylu filmach, ale był kompletnie nieznany  – wspominała zmarłego artystę dziennikarka Redakcji Muzycznej Polskiego Radia Maria Szabłowska.  

Andrzej Brzeski urodził się w listopadzie 1949 roku. Był absolwentem Warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Występował na deskach teatrów w Warszawie i Zielonej Górze. Od lat  80. koncentrował się na sztuce muzycznej. Jego piosenki śpiewały m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Krystyna Tkacz. Andrzej Brzeski miał też epizod radiowy – współpracował z Programem III Polskiego Radia, gdzie tworzył słuchowiska.   

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Maria SzabłowskaWiesław Molak

Data emisji: 1.07.2018

Godzina emisji: 13.40

abi

Czytaj także

Festiwal w Jarocinie wpisuje się w świętowanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:18
Od 13 do 15 lipca na scenach w Jarocinie usłyszymy takich wykonawców jak m.in. Daria Zawiałow, Coma, Bokka, Quebonafide, czy Donguralesko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalna piosenka nie ma szans w konkursach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:28
Wykonywana przez Danutę Błażejczyk piosenka "Nuty" znalazła się w finałowej piątce utworów, spośród których wyłoniono zwycięzców konkursu, zorganizowanego w setną rocznicę utworzenia ZAIKS-u.
rozwiń zwiń