Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 11:06
Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
Audio
  • Rozmowa z muzykiem Mariuszem Wawrzyńczykiem o debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)

- Mam taką zasadę, jeżeli wypchną mnie drzwiami, to wchodzę oknem. Robię wszystko, żeby ze swoją muzyką dotrzeć do słuchaczy - mówi Marcin Wawrzyńczyk. Teksty do większości utworów, znajdujących się na płycie, napisał sam. Piosenki utrzymane są w optymistycznym klimacie.

Artysta na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Zbigniew Wodecki, Budka Suflera czy Urszula Dudziak, którą młody wykonawca miał okazję poznać na planie programu "Bitwa na głosy". - To był niesamowity czas. Miałem przyjemność znaleźć się w drużynie Urszuli. Kontakt z artystką mam do dziś. Znamy się prywatnie. Niedługo powstanie jej książka, w której znajdzie się kilka słów ode mnie - mówi wokalista.

Marcin Wawrzyńczyk miał też okazję zaprezentować się przed opolską publicznością podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu "Debiuty". - To był bardzo deszczowy dzień. Pamiętam, że nadciągała burza i w pewnym momencie poczułem dziwny zapach. Okazało się, że odsłuchy podłogowe zaczęły się palić. Wysiadły też górne światła. Mimo trudnych warunków, udało się wygrać. Trochę nam się ta Karolinka potłukła - wspomina artysta.

Jak sam przyznaje, pracuje zawsze z wybitnymi kompozytorami, którzy są autorami muzyki do utworów, z debiutanckiej płyty. W gronie tym znaleźli się m.in. Marcin Nierubiec, Marek Kościkiewicz i Tomasz Lubert. 

Więcej o szczegółach płyty "Zawsze pod wiatr" Mariusza Wawrzyńczyka w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Maria Szabłowska

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (wokalista)

Data emisji: 02.07.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi


Czytaj także

Zespół Dollz przed festiwalem w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:12
Jedynym z zespołów, który wystąpi w koncercie Debiutów podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jest grupa Dollz. Muzycy wykonają piosenkę "Nibyland".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje festiwal w Opolu. Jedynka jest już na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:00
Dziś (8 czerwca) zaczyna się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. "Muzyczna Jedynka" nadawała z plenerowego studia w Opolu, a przed naszymi mikrofonami pojawili się artyści, których usłyszycie podczas festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska wreszcie z wytęsknioną płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 16:28
W maju ukazała się nowa płyta Basi Trzetrzelewskiej zatytułowana "Butterflies" (motyle). Na nowy studyjny krążek artystka kazała czekać fanom dziewięć lat.
rozwiń zwiń