Jazzowy świat Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:28
Przepustką do muzycznej kariery był dla niej Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017. Chociaż od tego wydarzenia minął już rok, to artystka zdażyła w tym czasie zagrać masę koncertów, w tym m.in. z legendarnym wokalistą jazzowym Bobbym McFerrinem. Dziś komponuje muzykę, pisze teksty do piosenek i ma na koncie debiutancką płytę. Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów Judyta Pisarczyk?
Audio
  • Rozmowa z wokalistką Judytą Pisarczyk (Muzyczna Jedynka)

- Do udziału w konkursie, zachęciła mnie koleżanka. Nie wiedziałam co to za festiwal i jak się zgłosić do udziału w nim. Postanowiłam wysłać swoje nagrania i już samo znalezienie się w gronie półfinalistów, było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Poziom festiwalu jest bardzo wysoki. Było to dla mnie niesamowite przeżycie - wspomina Judyta Pisarczyk.

W jury konkursu zasiadła m.in. Urszula Dudziak z którą wokalistka nawiązała bliższą współpracę. To dzięki niej uczestniczka festiwalu miała okazję wystąpić z twórcą popularnego utworu "Don't worry, be happy". - Pani Urszula zadzwoniła do mnie i powiedziała, że muszę znaleźć się w tym chórze. Była naszą mentorką, towarzyszyła nam na próbach, starała się przekazać cenne wskazówki i podzieliła się wspomnieniami ze swoich występów z Bobbym McFerrinem. Była takim dobrym duchem - dodaje.

Artystka wspomina, że same przygotowania do koncertu z amerykańskim muzykiem jazzowym wymagały dużego skupienia i czujności. - Te dwa koncerty były bardzo różne. Bobby podawał nam partie na poczekaniu. Łączył to wszystko w całość i na tej bazie improwizował. To było bardzo inspirujące - wspomina wokalistka.

Judyta Pisarczyk wystąpi również podczas tegorocznego Ladies’ Jazz Festival. Więcej szczegółów na temat wydarzenia i planów muzycznych wokalistki w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Judyta Pisarczyk (wokalistka)

Data emisji: 04.07.2018

Godzina emisji: 13.35

kb

Czytaj także

Lekko swawolny, lekko magiczny świat ragtime’ów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:35
Pianista Marcin Masecki po usłyszeniu ragtime’u w wieku 7 lub 8 lat postanowił zostać muzykiem. A wszystko zdarzyło się w Disneylandzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Marek Karewicz. "Był symbolem jazzowego stylu życia"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 11:18
- Był wielkim artystą, uczestnikiem wszystkich najważniejszych zdarzeń. Był na wszystkich festiwalach Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, objeździł Polskę wzdłuż i wszerz. Sama jego obecność powodowała, że atmosfera natychmiast się zmieniała - mówił w Dwójce o znanym fotografiku Mateusz Torzecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Melosik wychodzą z cienia

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 15:44
Martyna i Dagmara - śpiewające bliźniaczki - na festiwalu w Opolu otrzymały Nagrodę Publiczności. I choć wystąpiły w koncercie Debiutów, doświadczenie muzyczne mają całkiem spore - dotąd współpracowały m.in. z Anią Dąbrowską.
rozwiń zwiń