Anita Lipnicka: Cohen jest moim guru

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:42
- Leonard Cohen jest mistrzem słowa, pięknej melodii, trudno jest to zdefiniować. Jest moim guru i przewodnikiem po świecie muzycznym - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anita Lipnicka. 
Audio
  • Anita Lipnicka: Cohen jest moim guru (Muzyczna Jedynka)
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Cohen i kobiety" to niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety. Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretowały na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style, różne pokolenia, m.in. Anita Lipnicka. Tej muzycznej uczty będzie można posłuchać jesienią i zimą w kilku polskich miastach.

- Fajne jest to, że to kobiety śpiewają i interpretują jego teksty, które głównie były o kobietach i o miłości do kobiet. Cohen kochał kobiety, one go fascynowały, były dla niego nieodgadnioną tajemnicą, inspirowały go do tworzenia. My dziś w ten sam sposób oddajemy mu hołd - mówi artystka w radiowej Jedynce. Co ma wspólnego Leonard Cohen z miłością Anity Lipnickiej do języka angielskiego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawia: Paweł Sztompke

Gość: Anita Lipnicka (piosenkarka)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 13.21

kh/abi

Czytaj także

Kasia Moś i jej "dzikie oczy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:26
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W ubiegłym roku, reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej najnowszy singiel pt. "Wild Eyes", to efekt współpracy z fińskim duetem Norma John. Czym tym razem Kasia Moś zaskoczy swoich fanów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy singiel zespołu Harlem. Czy będzie hitem wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 14:34
- Przy tworzeniu zaszywamy się gdzieś w małej miejscowości, gdzie są dobrzy ludzie i dobrze na nas patrzą, a potem dobrze gramy – to przepis na sukces muzyków z zespołu Harlem. Według tej samej metody muzycy pracowali nad piosenką "Niebieski listopad", którą prezentujemy w nagraniu audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalnie Mazury Music&More. Publiczność przyciągana przez jakość

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 14:50
Na rockowe granie do Węgorzewa przybywają przede wszystkim młodzi ludzie. Festiwal umożliwia im skoncentrowanie się na zabawie, radości i wakacyjnym odpoczynku. W tym roku Naturalnie Mazury Music&More odbędzie się w terminie 13-15 lipca.
rozwiń zwiń