Reggaeside łączy bluesa i rocka z reggae

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:51
Zespół Reggaeside wziął udział w Festiwalu Miry Kubasińskiej i ku ich zaskoczeniu udało się im ten festiwal wygrać. Choć Mira Kubasińska raczej kojarzy się z bluesem, a na imprezie przeważały zespoły bluesowo-rockowe.
Audio
  • Zespół Reggaeside odnosi sukcesy (Muzyczna Jedynka)
Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas z zespołu Reggaeside
Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas z zespołu Reggaeside Foto: PR/Wojciech Kusiński

- Jednak te "side" zadziałało w dobrą stroną i przemyciliśmy trochę rocka, a może nawet szczyptę bluesa do tego naszego reggae i udało się wygrać. Jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi Mateusz Derdas.

A Maciej Gburczyk dodaje, że grana przez nich muzyka działa na słuchaczy. - Puls reggae jest bardzo pozytywny, rusza ludzi, rusza nas i daje pewną rytmiczność muzyce, pewną taką skoczność i wesołość - wyjaśnia muzyk.

Goście Jedynki proszą, aby nie oceniać ich jedynie po tym, co ukazuje się na portalach społecznościowych, albo jest puszczane w radiu. Na koncertach starają się wzbogacać reggae innymi gatunkami muzyki.

Obecnie zbierają materiał na nową płytę, która powinna się pojawić w przyszłym roku. Pierwszym singlem z tego albumu jest piosenka "Na szczyt".

**

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Maciej Gburczyk i Mateusz Deredas z zespołu Reggaeside

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 13.24

ag/kul

Czytaj także

Dzisiejsze dziewczyny nie płaczą?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:07
- Praca nad płytą "Today Girls Don't Cry" nie była krótka, więc to, co się na niej znalazło, to kwestie bardzo przemyślane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Beata Przybytek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora mierzy się z legendą polskiego bluesa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 14:00
11 maja na półki sklepów muzycznych trafi kolejny album Natalii Sikory. Płyta "Tribute to Mira Kubasińska" to hołd złożony legendom polskiej muzyki - zespołowi Breakout i jego wybitnej wokalistce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wasio nagrał solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:43
Macieja Wasio do ubiegłego roku kojarzono, jako frontmana zespołu OCN. Jednak działalność zespołu została zawieszona, a muzyk postanowił iść własną drogą.
rozwiń zwiń