Tadeusz Woźniak symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:01
24 października w Nowohuckim Centrum Kultury utwory znane z wykonania Tadeusza Woźniaka zabrzmią zupełnie inaczej.Jego utwory zagra Małopolska Orkiestra Symfoniczna.
Audio
  • Tadeusz Woźniak czeka na nową interpretację swoich utworów (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Woźniak
Tadeusz WoźniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Między innymi zegarmistrza ("Zegarmistrz światła purpurowy" - dopisek red.), choć znajdą się też nowsze utwory - mówi artysta. Orkiestrę tworzy 30 młodych muzyków. - Miałem szczęście zwłaszcza w latach 70-tych grać dużo z różnymi orkiestrami, m.in. w Berlinie i Brukseli i jest to niezwykłe przeżycie. Nasuwa mi się myśl, że cywilizacja niczego piękniejszego nie wymyśliła - mówi muzyk.

Wyjaśnia, że muzycy w orkiestrze robią coś, co nie ma żadnego znaczenia praktycznego. To jest wyłącznie potrzeba ducha ich i tych, którzy tego słuchają. - I to jest wspaniałe - podsumował muzyk. W koncercie wezmą też udział muzycy, z którymi Tadeusz Woźniak występuje na co dzień.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tadeusz Woźniak (muzyk)

Data emisji: 2.08.2018

Godzina emisji: 14.16

ag


Czytaj także

"Archiwum cz.1" - ekskluzywna seria płyt z muzyką Tadeusza Woźniaka

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 15:24
"Archiwum" to seria płyt na jubileusz 50-lecia pracy twórczej Tadeusza Woźniaka. Artysta opowiada o części pierwszej z nagraniami radiowymi z lat 1966-1971.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz i Jolanta Woźniakowie. Mamela i Tatela

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:00
Tadeusz i Jolanta Woźniakowie są muzykami, a wiele projektów przygotowywali wspólnie. Razem wychowują też 20-letniego Filipa Aleksandra, który ma zespół Downa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak, piosenki dla dzieci i Wodecki jako Włóczykij

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:30
Tadeusz Woźniak wydał dwupłytowy album, na którym znalazło się aż 38 piosenek dla dzieci. - To i tak nie wszystkie - przyznaje kompozytor.
rozwiń zwiń