X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Rybiński: mam szczęście, że moje piosenki są lubiane

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:46
Zawsze uśmiechnięty, zarówno na scenie jak też prywatnie. Dobrą energię i sympatię przekazują mu jego fani. Popularność zyskał między innymi dzięki takim przebojom jak "Nie liczę godzin i lat" czy "Znajdę Cię". Jego najnowszy singiel ukaże się już niebawem. Czy stanie się hitem?
Audio

Utwór nosi tytuł "Zła dziewczyna". Słowa piosenki zostały napisane do muzyki Krzysztofa Klenczona. - Wokale są już nagrane, więc zostaje tylko etap postprodukcji. Swojego starszego kolegę Krzysztofa Klenczona zawsze podziwiałem. Teraz mam przyjemność nagrać tę piosenkę do której słowa ułożył Andrzej Kuryło - mówi Andrzej Rybiński.

-To na pewno wielka niespodzianka dla fanów Krzysztofa Klenczona i młodszego pokolenia, które czuje niedostatek jego twórczości. Tych piosenek z muzyką Klenczona będzie więcej. Jestem ciekawy jaki będzie ich odbiór - dodaje.

Jak przekonuje nagranie piosenki w dzisiejszych czasach nieco różni się od przebojów, które powstawały dawniej. - Kiedyś trudniej było pokazać i wypromować piosenkę. Istniało tylko radio i telewizja. Teraz jest dużo źródeł dystrybucji utworów. Każdy ma do nich szybki dostęp - przekonuje muzyk.

Jak Andrzej Rybiński wspomina współpracę z nieżyjącym już liderem zespołu 2 plus 1 Januszem Krukiem? Jaka historia wiąże się z połamaną gitarą artysty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Andrzej Rybiński (muzyk, gitarzysta)

Data emisji: 07.08.2018

Godzina emisji: 13.15

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kowalczyk: muszę mieć płodozmian

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 19:06
Ktoś o nim powiedział, że jest artystą z sercem na dłoni. - W zasadzie gdyby wszyscy mieli serce na dłoni, to nam by się lepiej żyło - mówi kompozytor, Andrzej "E-moll" Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Nowicki: życie to jest podróż

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 17:01
- Kiedyś, kiedy wymyśliłem sobie audycję "Piosenki z tekstem" (radiowa Trójka - dopisek red.) mieściłem tam piosenki, które chciały przekazać coś konkretnego - mówi autor i kompozytor Bogusław Nowicki. Wspomina, że były to bardzo ważne piosenki z życia politycznego, z walki z poprzednim systemem, które często miały zakaz publicznego odtwarzania.
rozwiń zwiń