"Ona i on" czyli Beti i Bobas

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:27
Zespół Beti&Bobas to artystyczny duet przyjaciół. Tworzą go wokalistka i pedagog Beata "Beti" Bełtowska oraz multiinstrumentalista Kuba "Bobas" Wilk. Połączyła ich wspólna pasja do muzyki i projekt, który zwieńczony został wydaniem autorskiej płyty "Ogień & Ogień". Muzycy ze swoją twórczością chcą trafić również do najmłodszych słuchaczy.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Alex SG

- Graliśmy w różnych składach. Miałam potrzebę stworzenia czegoś swojego. Spotkałam Kubę i dopasowaliśmy się temperamentami. Jesteśmy pracoholikami muzycznymi. Chcemy robić to, co kochamy i zdobywać kolejnych fanów. Chcemy, żeby te piosenki trafiały również do młodszej publiczności - mówi Beata "Beti" Bełtowska.

Tak narodził się projekt, skierowany do dzieci z udziałem Majki Jeżowskiej, która została zaproszona do współpracy. - Postanowiliśmy, że będzie to muzyka żywa i prawdziwa. Chcieliśmy, żeby te kompozycje były zagrane przez muzyków, bez żadnych gotowych wersji instrumentalnych. Zaproponowaliśmy Majce ten projekt, bo sami wychowaliśmy się na jej piosenkach - przekonuje artystka.

W duecie za teksty do piosenek odpowiedzialna jest Beata Bełtowska, a za warstwę muzyczną Kuba Wilk. - Zawsze robimy burzę mózgów i tak to się odbywa. Koncertujemy bardzo dużo, szczególnie latem. To czas, w którym jest dużo festynów plenerowych, więc gramy dla dzieci, ale nie tylko - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której goście opowiedzieli także o swoim najnowszym utworze "Ona i on".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Beata Bełtowska, Kuba Wilk (zespół Beti&Bobas)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 14.15

kb


Czytaj także

DJ Adamus i jego energetyczny singiel "Empty"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 15:00
Adam Jaworski, producent muzyczny i dziennikarz radiowy, tworzący pod pseudonimem Dj Adamus powraca z nową odsłoną muzyczną. Tym razem to piosenka utrzymana w typowo wakacyjnym, letnim klimacie. Singiel powstał we współpracy z amerykańską grupą "Animal Colective". Czy nowoczesne brzmienie przypadnie do gustu fanom artysty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Dyk i jej "Kropla rosy"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:31
Inspiruje się twórczością takich wokalistek jak "Duffy" i Amy Winehouse. Od 2009 roku jest wokalistką popularnego zespołu "Brathanki". Najnowszy singiel Agi Dyk "Kropla rosy", do którego wokalistka napisała tekst, powstał z fascynacji mężem i Czesławem Niemenem. Czy przypadnie fanom do gustu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:01
24 października w Nowohuckim Centrum Kultury utwory znane z wykonania Tadeusza Woźniaka zabrzmią zupełnie inaczej.Jego utwory zagra Małopolska Orkiestra Symfoniczna.
rozwiń zwiń