Załoga dr. Bryga. Szantowe szlagiery grają w mocnej rockowej wersji

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:57
Kto choć raz żeglował po mazurskich jeziorach, ten wie, że najlepszą częścią dnia jest wieczór, kiedy żeglarze spływają do portów, wyciągają gitary i zaczyna się zabawa przy dźwiękach szant.
Audio
  • Dominik Kaźmierczak o repertuarze zespołu (Muzyczna Jedynka)
Keja w Sztynorcie. W tej miejscowości znajduje się słynna wśród żeglarzy tawerna Zęza, gdzie od lat odbywają się pamiętne koncerty szantowe
Keja w Sztynorcie. W tej miejscowości znajduje się słynna wśród żeglarzy tawerna Zęza, gdzie od lat odbywają się pamiętne koncerty szantowe Foto: Milosz_G/Shutterstock

Ten gatunek muzyki oczywiście nie był pierwotnie kojarzony z Mazurami, ale z wielkimi wodami. Marynarze, którzy spędzali na statkach długie miesiące, wymyślali piosenki umilające ich trudną pracę. Dziś szanty są niezwykle popularne wśród żaglarzy wypoczywających na Mazurach i chyba nikt nie wyobraża sobie rejsu bez zaśpiewania chociażby "Gdzie ta keja" przy dźwiękach gitary akustycznej.

Gatunek ewoluuje i pojawiają się nowe aranżacje starych utworów, np. w wersji rockowej. Fanami takich propozycji są muzycy z zespołu Załoga dr. Bryga.

 – Chcieliśmy zacząć robić coś innego z muzyką żeglarską. Zaczęliśmy grać w mocniejszy rockowy sposób i na większości naszych występów można usłyszeć szanty w tej właśnie formie. Mamy swoich fanów, którzy wracają na Mazury, by posłuchać znanych szlagierów zagranych po naszemu – mówił członek zespołu Dominik Kaźmierczak.   

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Dominik Kaźmierczak (muzyk, Załoga dr. Bryga)

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 13.22

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazury to nie tylko jeziora

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 16:22
W pierwszy weekend sierpnia można było podziwiać akrobacje samolotów i helikopterów podczas Mazury Air Show 2018. W tym roku czekały na widzów niesamowite atrakcje. Pogoda też nie zawiodła.
rozwiń zwiń