X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Załoga dr. Bryga. Szantowe szlagiery grają w mocnej rockowej wersji

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:57
Kto choć raz żeglował po mazurskich jeziorach, ten wie, że najlepszą częścią dnia jest wieczór, kiedy żeglarze spływają do portów, wyciągają gitary i zaczyna się zabawa przy dźwiękach szant.
Audio
  • Dominik Kaźmierczak o repertuarze zespołu (Muzyczna Jedynka)
Keja w Sztynorcie. W tej miejscowości znajduje się słynna wśród żeglarzy tawerna Zęza, gdzie od lat odbywają się pamiętne koncerty szantowe
Keja w Sztynorcie. W tej miejscowości znajduje się słynna wśród żeglarzy tawerna Zęza, gdzie od lat odbywają się pamiętne koncerty szantowe Foto: Milosz_G/Shutterstock

Ten gatunek muzyki oczywiście nie był pierwotnie kojarzony z Mazurami, ale z wielkimi wodami. Marynarze, którzy spędzali na statkach długie miesiące, wymyślali piosenki umilające ich trudną pracę. Dziś szanty są niezwykle popularne wśród żaglarzy wypoczywających na Mazurach i chyba nikt nie wyobraża sobie rejsu bez zaśpiewania chociażby "Gdzie ta keja" przy dźwiękach gitary akustycznej.

Gatunek ewoluuje i pojawiają się nowe aranżacje starych utworów, np. w wersji rockowej. Fanami takich propozycji są muzycy z zespołu Załoga dr. Bryga.

 – Chcieliśmy zacząć robić coś innego z muzyką żeglarską. Zaczęliśmy grać w mocniejszy rockowy sposób i na większości naszych występów można usłyszeć szanty w tej właśnie formie. Mamy swoich fanów, którzy wracają na Mazury, by posłuchać znanych szlagierów zagranych po naszemu – mówił członek zespołu Dominik Kaźmierczak.   

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Dominik Kaźmierczak (muzyk, Załoga dr. Bryga)

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 13.22

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazury to nie tylko jeziora

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 16:22
W pierwszy weekend sierpnia można było podziwiać akrobacje samolotów i helikopterów podczas Mazury Air Show 2018. W tym roku czekały na widzów niesamowite atrakcje. Pogoda też nie zawiodła.
rozwiń zwiń