Marika śpiewa już 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 14:36
Dokładnie 10 lat temu wyszła pierwsza płyta Mariki Marty Kosakowskiej "Plenty". Z okazji okrągłej rocznicy debiutu fonograficznego artystka wystąpił 12 października na specjalnym koncercie.
Audio
  • Marika o swym scenicznym jubileuszu (Muzyczna Jedynka)

- Śmialiśmy się, że każdy artysta ma swoją Małgośkę (popularna piosenka "Małgośka" Maryli Rodowicz - dop. Red.) śmieje się Marika. W jej przypadku to utwór "Moje serce" z pierwszej płyty, który jest jej wizytówką.

Artystka przyznaje, że ma słabość do radia. Przez rok prowadziła audycje w Radiu Euro (poprzednik obecnej Czwórki), często jest też zapraszana w charakterze gościa.

Jubileusz będzie obchodziła w klubie na warszawskiej Pradze. Podczas specjalnego koncertu Marika zaśpiewa wszystkie single z opublikowanych przez minione 10 lat albumów. Będą też prezentacje wideo, premierowe utwory oraz troje gości. Jakich?

Posłuchaj nagrania rozmowy okraszonej dwiema piosenkami "Moje serce" i drugą zaśpiewaną z Góralem.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Marika (wokalistka)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 14.15

ag

Czytaj także

"Antydepresanty". Marika prozą i wierszem o sobie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 16:37
- Przy pisaniu "Antydepresantów" korzystałam przede wszystkim z tego, że zajmuję się pisaniem piosenek, czyli dosyć zwartych form, chociaż w życiu jestem gadułą - mówi wokalistka o swojej debiutanckiej książce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika: jestem Słowianką. W moich ustach roots nie brzmiał wiarygodnie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 19:05
Dokładnie dziesięć lat temu ukazał się jej debiutancki album zatytułowany "Plenty". Z okazji okrągłej rocznicy debiutu fonograficznego o koncertach, dawnych i nowych inspiracjach muzycznych rozmawialiśmy z artystką w studiu Czwórki. 
rozwiń zwiń