Maciej Maleńczuk: nikt nie gra tak, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 17:01
- Gdy biorę gitarę do ręki, to prędzej czy później wyjdzie coś mojego. Trudno byłoby mi znaleźć drugiego gitarzystę, bo nikt nie gra jak ja - mówił o nowym albumie "The Ant" Maciej Maleńczuk. Płyta jest efektem współpracy z amerykańskim perkusistą – Grantem Calvinem Westonem.  
Audio
  • Z Maciejem Maleńczukiem rozmawiał Marcin Kusy (Muzyczna Jedynka)

Muzyk odcina się od określenia jazzman i zaznacza, że "The Ant" nie jest płytą jazzową. - To, co gramy, to nie jest rasowy jazz. To jest harmolodic. Nagrałem tylko jedną płytę, gdzie grałem utwory zbliżone do klasyki jazzu po to, żeby pokazać, że mimo wszystko nie wyskoczyłem jak z pudełka, tylko troszeczkę tej klasyki też przerobiłem – dodał gość audycji. Tym razem Maleńczuk postawił na autorskie kawałki. Płyta "The Ant" zawiera jego własne kompozycje.  

Muzyk przyznał, że przygotowania do nagrania tej płyty opierały się na poszerzeniu kompetencji w zakresie gry na instrumentach. - Urządzenia saksofonowe to moja nowa umiejętność. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że jeśli będę się uczył, to mój umysł nigdy się nie zestarzeje – zażartował Maleńczuk.

Co z koncertami? Muzyk uzależnia je z reakcjami widowni na tę płytę. – Jeśli ludzie będą chcieli tego słuchać, to ja złożę ten band - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Maciej Maleńczuk (muzyk)

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 14.16

abi/kd

Czytaj także

Shaun Booker w Polsce. Charyzmatyczna księgowa porywa publiczność

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:38
Już w pierwszej połowie października na koncerty do Polski przylatuje Shaun Booker - była księgowa, niezwykle charyzmatyczna piosenkarka śpiewająca bluesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w Teatrze Roma

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:38
- Gramy tylko repertuar rockowy – opowiada o swoim koncercie Krzysztof Cugowski. Zespół Mistrzów wystąpi w Teatrze Roma już 15 października. 
rozwiń zwiń