Krzysztof Napiórkowski: nigdy nie próbowałem tworzyć muzyki, która jest modna

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:39
Wokalista, autor tekstów i kompozytor swoją karierę zaczynał od piosenki poetyckiej. Dziś współpracuje z artystami, grającymi muzykę tradycyjną, popularną i jazzową. Właśnie ukazał się jego nowy singiel "Rusz się z domu".
Audio
  • Krzysztof Napiórkowski i jego najnowszy singiel "Rusz się z domu" (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Napiórkowski w studiu Jedynki
Krzysztof Napiórkowski w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Zawsze nagrywałem płyty, które chciałem zrobić w danym momencie mojego życia. Każda z nich jest inna. Ostatni album znacznie różni się od pozostałych. Jest utrzymany w klimacie muzyki elektronicznej z akcentami poezji - mówi Krzysztof Napiórkowski.

Artysta jest autorem między innymi muzyki do tekstów księdza Jana Twardowskiego. Na płycie artysty "10 x Twardowski" gościnnie zaśpiewali: Anna Maria Jopek i Adam Strug. Ostatni krążek Krzysztofa Napiórkowskiego nosi tytuł "Semi Electric".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której artysta zdradził szczegóły swojej trasy koncertowej. W nagraniu również utwór "Rusz się z domu" z najnowszej płyty Krzysztofa Napiórkowskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Napiórkowski (muzyk, wokalista)

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 13.23

kb

Czytaj także

Festiwal twórczości Marka Grechuty

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 17:38
Tegoroczna odsłona Grechuta Festival Kraków 2018 rozpocznie się 30 września i potrwa do niedzieli 7 października. W tym czasie odbędą się różne wydarzenia - od Gali po koncerty, wernisaże i korowód wokół Rynku Głównego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Gucewicz: dziennikarstwa informacyjnego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:04
Krystyna Gucewicz najbardziej znana jako dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych, dziś niejako odcina się od swojej profesji. - Już chyba nawet się wstydzę, że byłam dziennikarką – mówiła w rozmowie z Marią Szabłowską.
rozwiń zwiń