Patrycja Markowska: po 17 latach poczułam się gotowa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 14:45
"Droga" to pierwszy wspólny album Patrycji i Grzegorza Markowskich. - Z dobrych fluidów, z przyjaźni, wynikają fajne rzeczy - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka. - Stąd płyta, która w zasadzie powstała sama - dodaje.
Audio
  • Patrycja Markowska w Muzycznej Jedynce (14.11.2018)

- Zawsze jak z tatą wychodziłam na scenę, pojawiało się coś naprawdę niezwykłego - opowiada Patrycja Markowska. - Po siedemnastu latach pracy zawodowej poczułam się gotowa, żeby nagrać cały materiał - dodaje.   

Piosenka zapowiadająca album, "Na szczycie", różni się od stałego repertuaru artystów.

- Pierwszym singlem jest utwór, który jest pewnym eksperymentem - wyjaśnia wokalistka. - Chcieliśmy pokazać charakter tej płyty. Przeważać będą utwory dosyć zadziorne - zaznacza.Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Patrycją Markowską. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Patrycja Markowska (wokalistka)

Data emisji: 14.11.2018

Godzina emisji: 14.25

kwh/abi/kh

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło: cieszę się, że moja muzyka nie jest ograniczona metryką

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:56
Jego muzyka jest niesłychanie ważna dla wielu ludzi. Najnowsza płyta "Małomiasteczkowy" świetnie się sprzedaje, a miejsca na grudniowe koncerty na warszawskim Torwarze wyprzedały się w okamgnieniu. - To bardzo miłe. Cieszę się, że moja twórczość w jakimś sensie jest uniwersalna – mówił Dawid Podsiadło w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: jestem szczęściarzem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 14:45
- Chociaż nieczęsto tak o sobie myślę, to kiedy grałem trasę z okazji 25-lecia i później, kiedy wysłuchiwaliśmy nagrań i wybieraliśmy te, które znajdą się na płycie, uśmiechałem się do siebie. Nie da się do tej historii nie uśmiechać - mówi w "Muzycznej Jedynce" artysta.
rozwiń zwiń