Stanisław Soyka: Największą trudność sprawiło mi ośmielenie się do pisania

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 15:15
 - Że za słowa się odpowiada, powiedziała mi mama - opowiada Stanisław Soyka. - Ja to rozumiem tak, że odpowiadam za to, co mówię - dodaje.
Audio
  • Stanisław Soyka: Największą trudność sprawiło mi ośmielenie się do pisania (Muzyczna Jedynka/ Jedynka)

 - Człowiek chce napisać szczerze, co myśli, ale istnieje niebezpieczeństwo, że można zbytnim ekshibicjonizmem zażenować bliźniego - mówi gość "Muzycznej Jedynki", po czym porównuje pisanie tekstów do rzeźbienia. - Czasami zostaje jedno zdanie i jedynie ono ma sens na całą stronę zapisanych różnych innych - opowiada.

Najnowszy album artysty "Muzyka i słowa Stanisław Soyka" ukaże się 1 lutego 2019 roku. 

- Na fortepianie gram trochę lepiej niż na gitarze - mówi Stanisław Soyka. - Dlatego album, który wydamy w lutym, postanowiłem komponować od partii gitary. To każe mi być skromnym, powściągliwym i nie pozwala na ekstrawagancję - przyznaje.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Stanisław Soyka (muzyk)

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 14.22

kwh/ag

Czytaj także

Siostry Melosik. Czym urzekł publiczność artystyczny duet?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 16:13
Szturmem zdobyły serca publiczności podczas tegorocznego konkursu "Debiuty" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagroda od widzów za wykonanie piosenki "Batumi" powędrowała właśnie do młodych wokalistek. Czym zaowocował ten sukces? Dagmara i Martyna Melosik opowiedziały w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yasmin Levy: zostałam piosenkarką dzięki odejściu ojca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:17
Jest artystką, która się nie oszczędza. Każdą piosenkę śpiewa tak, jakby wykonywała ją po raz pierwszy. Yasmin Levy przyjechała do naszego kraju nie pierwszy raz i z uśmiechem przyznaje, że Polska to jej dom. Dziś wieczorem usłyszymy ją w koncercie "To, co najpiękniejsze…".
rozwiń zwiń