Golec uOrkiestra i Bedoes z utworem "Janosik"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:14
- Stwierdziliśmy, że zrobimy piosenkę o trudnościach i zrobimy coś po polsku – opowiada o utworze "Janosik" raper Bedoes. – Każdy jest Janosikiem, to jest pokonywanie trudności – zaznacza.
Audio
  • Golec uOrkiestra i Bedoes z utworem "Janosik" (Muzyczna Jedynka / Jedynka)
Paweł Golec, Borys Przybylski, Łukasz Golec
Paweł Golec, Borys Przybylski, Łukasz GolecFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusinski

Borys Przybylski, występujący pod pseudonimem Bedoes, zaprosił do współpracy braci Golców, czego efektem jest singiel "Janosik" oraz wspólne koncerty.

- Ucieszyliśmy się z propozycji Bedoesa i Kubiego Producenta, którzy są twórcami tego utworu – opowiada Łukasz Golec. – To jest międzypokoleniowa muzyczna fuzja – dodaje.

- Tu się łączą dwa bieguny, biegun hip-hopu i biegun folku, który uprawiamy. To, moim zdaniem, wspaniale wyszło w piosence "Janosik" – mówi Paweł Golec. - To jest mieszanka bardzo wybuchowa i myślę, że to jest dopiero początek naszej drogi – dodaje.Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Paweł i Łukasz Golcowie (Golec uOrkiestra), Bedoes (raper)

Data emisji: 30.12.2018

Godzina emisji: 14.22

kwh/mko

Czytaj także

Dwudziestolecie zespołu Golec uOrkiestra. "Nie spoczywamy na laurach"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności muzycznej i z tej okazji muzycy kończą pracę nad dwiema płytami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Tulia. Czym zachwycił opolską publiczność?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:57
Zaistniały kilka miesięcy temu, ale dzięki występowi na tegorocznym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu usłyszała o nich cała Polska. Dziewczyny szturmem zdobyły serca publiczności, wygrywając konkurs "Premier". W czym tkwi fenomen zespołu Tulia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yasmin Levy: zostałam piosenkarką dzięki odejściu ojca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:17
Jest artystką, która się nie oszczędza. Każdą piosenkę śpiewa tak, jakby wykonywała ją po raz pierwszy. Yasmin Levy przyjechała do naszego kraju nie pierwszy raz i z uśmiechem przyznaje, że Polska to jej dom. Dziś wieczorem usłyszymy ją w koncercie "To, co najpiękniejsze…".
rozwiń zwiń