X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stan Borys - ikona polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:19
W tym przypadku słowo ikona można zrozumieć dwuznacznie. Jako określenie artysty, ale to również tytuł jego płyty, nagranej w 2014 roku.
Audio
Stan Borys
Stan BorysFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzyk zdradza, że tytułową piosenkę "Ikona", do której muzykę napisał Bogusław Klimczuk śpiewał już wiele lat. Ale odczuł potrzebę nagrania jej na nowo. - Zdecydowałem, że teraz trzeba ją odnowić, bo leży mi głęboko w sercu to wszystko co się dzieje z tym świętym Jurijem, który na koniu przemierza Bieszczady - wyjaśnia

Wspomina, że zanim został wokalistą był recytatorem. Teraz te wiersze, które recytował stara się zamienić w piosenki i wypełnić nimi kolejną płytę. O stronę muzyczną dba Marcin Dubrawski.

Na płycie "Ikona" część utworów to klasyki Stana Borysa w nowych, "urockowionych" wersjach, zaś część stanowią nowe piosenki. Autorem słów do piosenki "Tworzywo" jest Karol Wojtyła, czyli papież Jan Paweł 2. Na "Ikonie" są też zinterpretowane utwory Adama Mickiewicza i Jana Lechonia. Stan Borys zaśpiewał również między innymi jeden tekst Agnieszki Osieckiej oraz Bogdana Loebla.
Muzyk zdradza swe zamiary na najbliższą przyszłość.

Co zainspirowało Stana Borysa do napisania piosenki "Tworzywo"? Jaki jest przepis artysty na utrzymanie wysokiej formy fizycznej? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której zostały przedstawione utwory "Tworzywo" orazn pastorałka "Za głosem kolędy".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Stan Borys (wokalista)

Data emisji: 4.01.2019

Godzina emisji: 13.19

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia Polski przywrócona w pieśniach patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 17:30
Już wkrótce kolejne wydarzenia muzyczne, których inspiracją jest historia Polski. Młodzi artyści w nowych kompozycjach instrumentalnych oddadzą hołd bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Stana Borysa. Czego artyście życzą przyjaciele?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 14:01
We wtorek, w samym centrum Warszawy, przy Nowym Świecie, przyjaciele, muzycy i goście świętowali urodziny Stana Borysa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys w koncercie dla poszkodowanego kolarza

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:15
Muzyk opowiedział w audycji o planach koncertowych na najbliższe tygodnie. Już 29 listopada wystąpi w Kołobrzegu, a parę dni później w Konstancinie-Jeziornie. Koncert w podwarszawskiej miejscowości jest dedykowany sportowcowi Ryszardowi Szurkowskiemu.
rozwiń zwiń