Novika z nową płytą "Bez cukru"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:25
Wokalistka ostatni album nagrała w 2013 roku. Teraz powraca z nowym krążkiem, którego premiera w piątek 18 stycznia.
Audio
Novika (Katarzyna Nowicka)
Novika (Katarzyna Nowicka)Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Novika przyznaje, że długo trwał okres przygotowywania i nagrywania nowej płyty. - To będzie taka ulga dla mnie, cieszę się, że mogę się już całością podzielić - mówi piosenkarka. Dzieliła się poszczególnymi utworami, czy to podczas koncertów, czy w teledyskach. - Ale płyta to jest płyta, można ją wziąć do ręki i robi się tak fajnie, ciepło i miło - wyznaje Novika.

Zdradza, że płyta nawiązuje do tego, co działo się w jej życiu, ale też do tego, co się dzieje w ogóle wokół nas. Myślę, że w tym momencie, w którym ukazuje się ta płyta to tym bardziej ten tytuł nabiera kolejnych znaczeń - mówi wokalistka.

W jakiej narracji zostały nagrane utwory? Z czego Novika czerpie energię? Kto przyczynił się do powstania płyty? Jak pisze się teksty do spółki z kimś? Posłuchaj całej rozmowy, którą promuje utwór "Słabości".


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Katarzyna Nowicka - Novika (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka radiowa)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: `14.22

ag

Czytaj także

Novika: mam ochotę, by ktoś się mną zajął

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 12:17
- Może to tylko chwilowy kryzys, ale zmęczyłam się wytężoną pracą, z której zbieram za mało plonów. Kolejnej płyty nie chciałabym wydawać niezależnie - mówi Katarzyna Nowicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eric Whitacre i jego muzyka sfer niebieskich

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 09:55
Eric Whitacre to dyrygent chóru, kompozytor, sensacja YouTube i model! Jego muzyka znajduje się wśród najpopularniejszych i najczęściej nagrywanych spośród żyjących kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ścierański: Laboratorium to był dla mnie olbrzymi skok w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 14:41
Krzysztof Ścierański nagrał z jazzowo - rockowym zespołem Laboratorium 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów. - To był pierwszy zespół, z którym grałem muzykę improwizowaną, fuzję wielu gatunków – wspominał.
rozwiń zwiń