Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
Audio
  • Tobiasz Biliński "Perfect Son" w studio Jedynki. (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Tobiasz Biliński Perfect Son.
Tobiasz Biliński "Perfect Son".Foto: Łukasz Kowalski

- Wiele lat pracowałem na ten sukces, a założyciel wytwórni "Sub Pop" zainteresował się mną po tym, jak zagrałem na festiwalu "South by Southwest" w Texasie, gdzie wówczas byłem jeszcze w projekcie Coldair - mówi muzyk. Gdy Tobiasz Biliński stworzył nowy album "Cast" - nie było wątpliwości, że to odpowiedni moment do tego, aby przedstawiciel wytwórni podpisał kontrakt z muzykiem.

Artysta będąc jeszcze w formacji Coldair podchodził do muzyki bardzo eksperymentalnie, poszukując dla siebie odpowiedniego brzmienia. - Nagrałem wszystko samodzielnie, poza perkusją. To był czas operowania w całkowitym undergroundzie, a teraz dzięki wytwórni Sub Pop czuję przeskok do światowej ligi - mówi Perfect Son.

Jak brzmi album "Cast" wydany nakładem wytwórni Sub Pop? Kim jest prywatnie Tobiasz Biliński? 

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Tobiasz Biliński "Perfect Son" (artysta)

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A

Czytaj także

Świat dźwięków Macieja Gudowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:01
- Muzyka jest moją pasją i to chyba na pierwszym miejscu – mówił lektor filmowy Maciej Gudowski. Przed dwoma tygodniami gość zdradzał, jak czyta się filmy z bogatą ścieżką dźwiękową. Teraz opowiedział, czym muzyka jest dla niego prywatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka : nie lubię przesadnego ekshibicjonizmu w twórczości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:09
Stanisław Soyka przedstawia swój najnowszy album "Muzyka i Słowa : Stanisław Soyka". Mówi o sobie, że jest subiektywnym obserwatorem życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto w tym roku wyśpiewa sobie Oscara?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 15:40
Szef muzyczny radiowej Jedynki podsumowuje tegoroczne nominacje w kategorii "Najlepsza piosenka" i ocenia, kto ma szansę zgarnąć statuetkę - Lady Gaga a może Jennifer Hudson?
rozwiń zwiń