X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodek Pawlik: Moniuszko łatwy do przełożenia na jazzową nutę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:06
22 lutego ukazała się płyta autorska Włodka Pawlika "Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz". Rok 2019 to jubileuszowy Rok Moniuszkowski uchwalony zarówno przez polski sejm, jak też przez UNESCO. Płyta jest hołdem dla wybitnego kompozytora.
Audio
  • Włodek Pawlik o muzyce Stanisława Moniuszki (Muzyczna Jedynka)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pianista, kompozytor, laureat Grammy uważa, że Stanisław Moniuszko to wspaniała inspiracja dla muzyków. - Moniuszko jest przede

Okładka płyty Pawlik/Moniuszko "Polish jazz" Okładka płyty Pawlik/Moniuszko "Polish jazz"

wszystkim mistrzem melodyki, melodii wspaniałych, można wręcz powiedzieć standardów - mówi muzyk. Na płycie jest dziewięć utworów, ale Włodek Pawlik przyznaje, że nie miał czasu na penetrację całej twórczości kompozytora. A Moniuszko skomponował około 300 pieśni.

Przyznaje, że wielką pomocą była dla niego żona, która niedawno doktoryzowała się z tematu o balladach Moniuszki. Ma nadzieję, że Rok Moniuszki pomoże wypromować tę muzykę, która jest tego warta, bo zazwyczaj, kiedy wspomina się o muzyce romantycznej XIX wieku, to jedynie o Chopinie. Pawlik mówi też o kulisach nagrania płyty.

3 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert tria Włodka Pawlika, które zagra utwory z płyty. Początek koncertu i transmisji w radiowej Trójce w niedzielę 3 marca o godz. 19.05.

W poniedziałek (26.02) Włodek Pawlik otrzymał nagrodę miasta Kielce, jego rodzinnego miasta. Muzyk mówi też o swoich wrażeniach po ostatniej gali wręczenia nagród Grammy. Posłuchaj całej rozmowy, podczas której można usłyszeć dwa utwory z płyty - "Prząśniczka" i "Znasz li ten kraj".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Włodek Pawlik (pianista, kompozytor)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 13.23

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Pectus gra akustycznie wspólnie z Włodkiem Pawlikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:26
We wtorek 18 września o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie. W studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagrają zespół Pectus i Włodek Pawlik. Ten koncert również na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik do dziś zafascynowany muzyką zespołu Led Zeppelin

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 17:48
Słynny muzyk i laureat nagrody Grammy 4 października będzie świętował 60-te urodziny. Z tej okazji zagra na jubileuszowym koncercie w Sali Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik gra Moniuszkę, a Margaret mówi o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 13:27
Włodek Pawlik opowiada o właśnie wydanej płycie "Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz", Margaret zdradza jaka będzie jej nowa płyta (premiera w kwietniu), a z Agnieszką Dygant, Piotrem Adamczykiem i Patrykiem Pniewskim rozmawiamy o "Kobietach mafii 2" w reżyserii Patryka Vegi. 
rozwiń zwiń