Już 15. raz zabrzmi w Krakowie zaczarowana piosenka

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 14:35
Od 15 lat z ogromnym powodzeniem w świecie muzyki rozrywkowej jest realizowany pomysł Anny Dymnej pod nazwą Festiwal "Zaczarowanej Piosenki".
Audio
  • Anna Dymna o Festiwalu "Zaczarowanej Piosenki" (Muzyczna Jedynka)

- To festiwal dla uzdolnionych wokalnie osób z różnymi niepełnosprawnościami - wyjaśnia Anna Dymna. I przedstawia zasady imprezy. Są dwie kategorie uczestników - dla dzieci do lat 16 i dorosłych od 16 lat wzwyż. W festiwalu biorą również udział gwiazdy piosenki, które sprawują opiekę nad finalistami. Finalistów jest 12, po sześciu z każdej grupy.

Zgłoszenie, w tym płytkę z prezentacją swych umiejętności można wysyłać do 18 marca. A finał w czerwcu. W poprzednich latach zgłoszeń przychodziło nawet kilkaset.

- W tej chwili wszyscy wiedzą, jaki to jest festiwal, że jest na wysokim poziomie, bo zawsze jest bardzo fachowe jury - mówi szefowa Fundacji Mimo Wszystko. Podkreśla, że już przychodzą dużo lepsze zgłoszenia. Wyjaśnia, że nie mają szans osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dla nich przeznaczony jest inny festiwal - "Albertiana".

W każdej "Zaczarowanej Piosence" jest obecna Irena Santor. - Niezależnie, co dzieje się w jej życiu prywatnym - zwraca uwagę Anna Dymna. I mówi, co zyskują uczestnicy festiwalu.

Kto wchodzi w skład jury? Jak przebiegają eliminacje? Kiedy dokładnie odbędzie się finał? Który z wykonawców szczególnie zapadł w pamięć Annie Dymnej?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Anna Dymna (aktorka, szefowa Fundacji "Mimo Wszystko")

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 13.17

ag


Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: wszystko zaczęło się od spotkania z ludźmi i od odruchu serca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:14
- Zaprzyjaźniłam się z ludźmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi z Fundacji Brata Alberta. Pomagałam im robić spektakle - mówiła w radiowej Jedynce Anna Dymna, aktorka, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje K2, a może być nim nawet kopiec w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:30
Kinga Baranowska stanęła na szczytach dziewięciu ośmiotysięczników. Przyznaje, że częścią motywacji, aby pójść w góry była chęć przełamania własnych słabości i przekroczenia pewnych granic. Tak jak u uczestników wyprawy na Kopiec Kościuszki w Krakowie.
rozwiń zwiń