Deaf Havana. Artyści światowego formatu zagrają w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 14:24
Zespół Deaf Havana tworzą dwudziestolatkowie o niesamowitej energii, którzy bardzo wcześnie zadbali o spełnianie własnych marzeń. Grupę zasilają muzycy - multiinstrumentaliści, a głos wokalisty przenosi słuchacza do świata szczęścia i jedności. Alt - rockowy zespół 1 marca zagra w warszawskim klubie Pogłos.
Audio
  • Rozmowa z muzykami zespołu Deaf Havana (Muzyczna Jedynka)
Od lewej: Matthew Veck-Gilodi , Zbigniew Zegler i Tom Ogden
Od lewej: Matthew Veck-Gilodi , Zbigniew Zegler i Tom OgdenFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Artyści mieli przyjemność grać już dla polskiej publiczności, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. - Polska publiczność była znacznie bardziej ekscytująca dla nas, niż którakolwiek wcześniej, dla której graliśmy w Europie. To było dla nas niesamowite - z zadowoleniem wspomina jeden z członków zespołu.

Deaf Havana w swoim muzycznym dorobku ma już pięć dobrze przyjętych albumów oraz supportowanie tak wielkich gwiazd, jak Muse i Bruce Springsteen. Jak wspominają te ekscytujące doświadczenia? - Bruce istotnie wpłynął na naszą twórczość, jeśli chodzi o komponowanie muzyki. Od zawsze był dla nas wzorem. Nagle mieliśmy okazję spotkać się z nim na tej samej scenie - opowiada współtwórca Deaf Havana.

Jak wygląda dorobek muzyczny chłopaków z Deaf Havana? Jak brzmi najnowszy album "Rituals"? Dlaczego warto przyjść na ich koncert i w jaki sposób przemycają swoją młodzieńczą energię w alt - rockowej formacji? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Matthew Veck-Gilodi i Tom Ogden (zespół Deaf Havana) 

Data emisji: 1.03.2019

Godzina emisji: 13.41

K.A/abi

Czytaj także

Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Brodka: próbowałam różnych gatunków muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 14:35
Monika Brodka to artystka, która w swojej twórczości zaskakuje wszechstronnością i tendencją do eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. "MTV Unplugged: Brodka" to zapis akustycznego koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu MTV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Łobodziński śpiewa Boba Dylana po polsku z zespołem Dylan.pl

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:35
Filip Łobodziński nie chce być nazywany mózgiem zespołu. Podkreśla, że jest odpowiedzialny za głos, przekłady piosenek i ich wybór, ale każdy członek dokłada swoją cegiełkę.
rozwiń zwiń