X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antonina Krzysztoń: jeśli ktoś dzięki tej płycie odnajdzie nadzieję, to będę szczęśliwa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:01
Antonina Krzysztoń jest polską pieśniarką i kompozytorką. Wrażliwość i uduchowienie to wartości, jakie artystka przeniosła na album "Pieczęć". Jej delikatnemu głosowi towarzyszy akompaniament jazzowego artysty - Andrzeja Jagodzińskiego.
Audio
  • Antonina Krzysztoń opowiada o swoim nowym albumie. (Muzyczna Jedynka)

Album "Pieczęć" objęty został jedynkowym patronatem. Jest to płyta, o której można powiedzieć, że "dwa razy modlimy się śpiewając". - Płyta nie była planowana, po prostu weszłam do pustej bazyliki i zaczęłam śpiewać, całkowicie improwizując. To doświadczenie mi uzmysłowiło, że właśnie w bazylice mam nagrać tę płytę - opowiada artystka.

Antonina Krzysztoń mówi o tym, co się dzieje z ludzkim ego, gdy artysta kieruje się w stronę "nieba". - Ego jest żywe zawsze, nie można się całkowicie go pozbyć. Ważnym jest, aby to ego możliwie najsilniej od siebie odsuwać. Można przygotować się duchowo do tworzenia albumu - twierdzi śpiewaczka. Uważa też, że ludzie modlili się za jej album, a siłę tej modlitwy czuć, słuchając utworów zawartych na "Pieczęci".

Jacy artyści inspirowali Antoninę Krzysztoń w młodości? Jakie tematy porusza artystka w utworach zamieszczonych na nowym albumie? Dlaczego duchowość znacznie ułatwia jej komponowanie i śpiewanie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will 

Gość: Antonina Krzysztoń (pieśniarka i kompozytorka)

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 13.19

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debiutancki album Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 14:50
Konkurs Czwórki Polskiego Radia "Będzie Głośno!" wygrała Marta Zalewska, która w nagrodę m.in. wydała debiutancki album. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys: na nowej płycie będą piosenki, a nie rozbudowane utwory

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 16:27
Zespół Sorry Boys na czele z wszechstronnie utalentowaną Belą Komoszyńską, jest na etapie wydawania nowego albumu. Artystka aktualnie nie zdradza szczegółów co do nazwy i terminu wypuszczenia krążka, za to z dumą opowiada o promującym go utworze i byciu szczęśliwą mamą. 
rozwiń zwiń