X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Karwan. "Najczęściej debiutująca artystka w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 17:58
Anna Karwan żartuje, że jest takim Maciejem Stuhrem w spódnicy, który rokrocznie na różnych festiwalach dostaje nagrody za debiut roku. - Mówi wtedy, że jest debiutującym najczęściej w roli aktora - śmieje się piosenkarka.
Audio
  • Anna Karwan opowiada o swojej ścieżce kariery (Muzyczna Jedynka)
Anna Karwan
Anna KarwanFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Pierwszy debiut był w filmie "Listy do M.", w którym zaśpiewała piosenkę Burta Bacharacha "What the World Needs Now". Zdobycie takiego kontraktu dla nieznanej szerzej piosenkarki nie było łatwe, choć nagrywała dużo piosenek do reklam, seriali i filmów.

- W dzień chodziłam z tacą i podawałam aktorom kawę, a wieczorem śpiewałam piosenki do filmów w których występowali - wspomina artystka. Propozycję zaśpiewania w "Listach do M." odebrała jak spełnienie jakiegoś american dream (amerykańskiego snu). Przyznaje, że wcześniej śpiewała w centrach handlowych, na weselach, na prywatnych urodzinach i w pubach. I tak krok po kroku pięła się w górę, choć nie była to świadomie zaprogramowana ścieżka kariery.

Jak to się stało, że śpiewała w "Listach do M.", choć o ten angaż starały się bardziej uznane gwiazdy? Jakie były inne debiuty artystki? Jakim jest człowiekiem? Jak ocenia współpracę z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim?

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której można usłyszeć trzy piosenki "What the World Needs Now", "Głupcy" i "Słucham Cię w radiu co tydzień" w jej wykonaniu.

Anna Karwan. W tle Zbigniew Zegler Anna Karwan. W tle Zbigniew Zegler    fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Anna Karwan (wokalistka, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka)

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 14.29

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Kozak: pisanie tekstów dla innych jest jak psychoterapia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:54
Pisanie tekstów to niewdzięczna rola. Wyobraźnię muzyczną można mieć bogatą, a nowe technologie ułatwiają przełożenie tej wyobraźni na dźwięki. Ale jak się nie ma wyobraźni literackiej, to się tekstu na napisze - o czym przekonuje Karolina Kozak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina odwołuje zimę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 14:38
Serią koncertów Marcelina promuje nowy album "Koniec wakacji". Uważa go za bardzo udany, a że bliżej początku wakacji, niż ich końca to jej zupełnie nie przeszkadza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Makowicz nagrał czarną, winylową płytę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:26
W dzisiejszych czasach to prawdziwy ewenement. Wydawałoby się, że czarne longplaye odeszły do lamusa, a rynek muzyczny zdominowały krążki CD. Muzyk poszedł wbrew tym trendom.
rozwiń zwiń