Festiwal "Brodnica ClassiX". Małe miasto, wielcy artyści

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 15:46
"Brodnica ClassiX" to festiwal, który odbywa się na koniec marca i gości artystów różnych scen muzycznych - od klasyki i jazzu, aż po szeroko pojmowaną elektronikę. Dlaczego w tak małym mieście jak Brodnica zorganizowano tak duże i spektakularne wydarzenie?
Audio
  • Rozmowa z pomysłodawczynią festiwalu - Mają Kwiatkowską. (Muzyczna jedynka/Jedynka)
Festiwal Brodnica ClassiX - plakat wydarzenia
Festiwal Brodnica ClassiX - plakat wydarzeniaFoto: mat. prom.

Maja Kwiatkowska to pomysłodawczyni wydarzenia, która wraz z mężem zapoczątkowała festiwalową inicjatywę w mieście Brodnica. - Ja i mój mąż jesteśmy muzykami. Działamy od pięciu lat w Brodnicy, gdzie wprowadzamy kawał dobrej muzyki. Trzeba być bardzo upartym i mieć w sobie wiele pasji, aby tworzyć takie przedsięwzięcia - mówi pomysłodawczyni.

Mogłoby się wydawać, że sukces w postaci zapełnionych przez słuchaczy hali koncertowych jest zarezerwowany tylko dla mocno wypromowanych festiwali, które odbywają się w dużych miastach. Jak się okazuje, "Brodnica ClassiX" cieszy się sporym zainteresowaniem. - Jestem przekonana, że sale będą wypełnione po brzegi. Nasze doświadczenia w tamtejszym rejonie pokazały, że jest realna potrzeba na tego typu wydarzenia, a mieszkańcy są rządni projektów niszowych - zapewnia Maja Kwiatkowska.

Jak wygląda program festiwalu "Brodnica ClassiX" i dlaczego warto się na niego wybrać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Maja Kwiatkowska (artystka, pomysłodawczyni festiwalu "Brodnica ClassiX)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 13.39

K.A


Czytaj także

Krzysztof Ścierański: jestem muzykiem, który do pracy ma daleko

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 16:23
Krzsztof Ścierański to gitarzysta, mający także dar mówienia o muzyce, zanurzony przez swą twórczość w jazzie. Muzyk swoją miłość do instrumentu identyfikuje z licznymi podróżami. 26 lutego rozproszy gitarowe dźwięki w ramach wydarzenia, jakim jest "Scena Szpilmana - Jedynka Live".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Stańko o "Aquarius": musiał przyjść taki moment, aby wydać ten album

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:34
Krystyna Stańko to jazzowa artystka, która wydała nowy album "Aquarius", gdzie można usłyszeć brzmienie orkiestry kameralnej. Nad całą aranżacją muzyczną czuwał dyrygent - Krzysztof Herdzin. 
rozwiń zwiń