Halina Frąckowiak połączy pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 16:57
Artystka opowiada o planowanym na 30 marca koncercie, podczas którego wystąpi z polskimi DJ-mi, którzy zmiksują jej największe przeboje. To w ramach cyklu "Made in Poland".
Audio
  • Halina Frąckowiak o wspólnym występie z DJ-mi (Muzyczna Jedynka)

Pomysł jest taki, żeby młodej publiczności, poprzez to co im pewnie lepiej znane, czyli scenę klubową i scenę taneczną, zaprezentować to, co mamy najlepszego w polskiej muzyce. Był taki okres, w którym młodzi na hasło "Piosenka z Opola", "Opolskie przeboje", albo Polska muzyka lat 60-tych i 70-tych reagowali wręcz alergicznie. Teraz to się zmieniło.

- Ja obserwuje u młodych bardzo ludzi, że na koncertach, gdy śpiewam swoje wcześniejsze utwory oni śpiewają ze mną - mówi Halina Frąckowiak.

Co artystka sądzi o młodych polskich muzykach? Jak powstawała płyta "Geira"? Jakiej muzyki piosenkarka słuchała z czarnych płyt?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Halina Frąckowiak (wokalistka)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 14.24

ag

Czytaj także

Halina Frąckowiak: bardzo lubię słuchać ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 11:50
- Każdy człowiek ma coś do powiedzenia, a ludzie wyjątkowi i niezwykli szczególnie. Dlatego chcę słuchać ludzi, aby nasycić się - przyznaje piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy cisza jest towarem luksusowym?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 16:10
Żyjemy w czasach hałasu. Dźwięki atakują nas ze wszystkich stron: szum samochodów, komputerów, dzwonki telefonów, sami to potęgujemy słuchając wiadomości, muzyki...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak: urodziłam się na scenie. Licząc od 1963 roku mam 55 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 16:51
- Początki mojej kariery były nieoczekiwane - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Halina Frąckowiak. Piosenkarka była gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w programie "Nieznani znani".
rozwiń zwiń