Folkowy zespół "Tulia": Eurowizja nie jest kiczem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 16:38
Tulia to zespół żeński, który wykonuje muzykę folkową. Dziewczyny śpiewały covery do takich utworów jak "Enjoy the silence" Depeche Mode oraz "Nieznajomy" Dawida Podsiadło. Tulia będzie reprezentować Polskę podczas kolejnej edycji konkursu Eurowizji.
Audio
  • Rozmowa z członkiniami zespołu "Tulia". (Muzyczna Jedynka)

Jak członkinie zespołu zapatrują się na międzynarodowy konkurs umiejętności wokalnych, jakim jest Eurowizja? - Już teraz dajemy z siebie wszystko i chcemy, aby Polska nam kibicowała - mówi jedna z artystek. Zapewnia, że dziewczyny w swojej twórczości nastawione są na ciągłe szlifowanie swoich umiejętności, a krytykę słuchaczy biorą sobie do serca. - Jeżeli czytamy krytyczne komentarze na temat swojej twórczości, to staramy się traktować to jako konstruktywne uwagi, z których możemy czerpać lekcje na przyszłość - dodaje.

Piosenkarki uważają, że do Eurowizji została przypięta łatka kiczu, choć z każdym rokiem można według nich, posłuchać utalentowanych wokalnie przedstawicieli różnych krajów. - Uważam, że wkładanie Eurowizji w jakiekolwiek ramy nie ma sensu, gdyż artyści reprezentują różnorodne gatunki. Eurowizja nie jest kiczem - twierdzi jedna ze śpiewaczek.

Co zespół "Tulia" zaprezentuje na Eurowizji? Jak brzmią covery znanych przebojów w folkowym wykonaniu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trzema czlonkiniami Tulii, które odwiedziły studio "Muzycznej Jedynki" - Joanną Sinkiewicz, Patrycją Nowicką i Tulią Biczak.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Tulia Biczak (zespół Tulia)

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A/ag


Czytaj także

Włodek Pawlik: Moniuszko łatwy do przełożenia na jazzową nutę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:06
22 lutego ukazała się płyta autorska Włodka Pawlika "Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz". Rok 2019 to jubileuszowy Rok Moniuszkowski uchwalony zarówno przez polski sejm, jak też przez UNESCO. Płyta jest hołdem dla wybitnego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W chłopięcym chórze nie ma miejsca na sztuczność

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 23:05
Chór, w którego skład wchodzą chłopcy, urzeka swoją delikatnością i autentycznością. Specyfika chóru sakralnego przenosi słuchacza prosto do świata mistycyzmu i namawia na spotkanie z własną wrażliwością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Koncert Vanesy Harbek

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 20:00
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Gwiazdą wydarzenia, w wyjątkowej odsłonie z tangiem w roli głównej, była Vanesa Harbek.
rozwiń zwiń