Alicja Majewska: dociera do mnie fala uznania ze strony publiczności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:47
Dwa i pół roku po premierze płyty "Wszystko może się stać" Alicja Majewska prezentuje kolejny album "Żyć się chce". Teksty piosenek napisali: Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak i Artur Andrus.
Audio
  • Alicja Majewska o płycie "Żyć się chce" (Muzyczna Jedynka)

Na płycie znalazła się również piosenka Wojciecha Młynarskiego napisana w 2003 roku. Jak mówi Alicja Majewska, piosenkę po latach wyjęła z szuflady.

– To ostatni tekst Młynarskiego, z jakim miałam do czynienia. To taka żartobliwa piosenka, ale dosyć złośliwa wobec panów. Dopiero po latach uznałam, że ze względu na wiek mam prawo być taka protekcjonalna w stosunku do mężczyzn – mówiła Alicja Majewska w Muzycznej Jedynce.      

Piosenkarka cały czas jest w trasie koncertowej i planuje już kolejny, jesienny cykl występów, m.in. w Poznaniu i w Warszawie. - Dociera do mnie fala uznania ze strony publiczności. Gram wiele koncertów w pięknych salach. Ludzie kupują bilety, przychodzą, a potem mówią mi tyle pięknych słów, często nad wyraz miłych - przyznała artystka.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Alicja Majewska (piosenkarka)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 13.20

abi/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys - ikona polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:19
W tym przypadku słowo ikona można zrozumieć dwuznacznie. Jako określenie artysty, ale to również tytuł jego płyty, nagranej w 2014 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Polskiej Piosenki organizuje w Opolu kolejny festiwal

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:18
Dyrektor muzeum Jarosław Wasik przyznaje, że inspiracją był "duży" festiwal. - Postanowiliśmy zrobić "mały" festiwal i on się będzie nazywał 1. KFPP w Opolu - mówi w Jedynce. I rozszyfrowuje skrót: 1. Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
rozwiń zwiń