Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
Audio
  • Irena Santor śpiewa już 60 lat (Muzyczna Jedynka)

Koncerty są rozplanowane już na cały rok, a nawet na początek roku przyszłego. - Jeżeli Pan Bozia pozwoli  - zażartowała wokalistka. Przy okazji wspomina, jak na antenie radiowej Jedynki obchodziła 60. urodziny.

Trasa koncertowa ma nazwę "Śpiewam, więc jestem". To tytuł wzięty z piosenki napisanej przez Wojciech Młynarskiego. - To w jakimś sensie jest moje credo życiowe - przyznaje artystka. Opowiada, że śpiewała od dziecka, a Wojciech Młynarski bardzo dobrze ujął to w słowa.

Uważa, że w czasach, kiedy rozpoczynała karierę byli bardzo dobrzy i profesjonalni autorzy tekstów oraz kompozytorzy. Niestety - według niej - ta fachowość dziś nie jest normą. - Młodzież uważa, że wszystko się zaczęło od momentu, kiedy oni weszli na antenę - mówi Irena Santor. Wspomina, że był czas kiedy z dnia na dzień jej pokoleniu odcięto dostęp do środków masowego przekazu, gdyż uważano, że ich twórczość jest przestarzała. - A teraz chcieliby pisać takie piękne melodie, jak wtedy - ocenia.
Irena Santor mówi też, jak ważnym dla niej człowiekiem był zmarły w listopadzie ubiegłego roku Zbigniew Korpolewski, jej wieloletni partner życiowy.

Dlaczego Irena Santor nie chciała mówić o śpiewaniu w Mazowszu i początkowo była obrażona na film "Zimna wojna"? Czy korciło ją, by pozostać gdzieś poza granicami Polski? Jakie ważne nazwiska napotkała na swej piosenkarskiej drodze? Czego nigdy nie zaśpiewała? W jakich miastach planowane są koncerty?

Posłuchaj całej audycji okraszonej piosenkami "Nie mów mi sentymentalnych słów", "Wakacje w Barcelonie", "O poezjo damskich torebek".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Irena Santor (wokalistka)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 13.13

ag

Czytaj także

Irena Santor w duecie z kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 18:15
Piosenkarka myślała, że Paweł Kukiz przyjdzie i zaśpiewa w stylu ostrego rocka, a przyszedł ułożony mężczyzna i zaśpiewali razem "Już nie ma dzikich plaż".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od zakochania do szaleństwa jeden krok

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 16:13
W łacinie jedna litera różni zakochanie od szaleństwa - amantes (zakochani) i amentes (szaleni). - To znaczy, że wszyscy zakochani są zwariowani, ale odwrotnie niekoniecznie - śmieje się Krystyna Gucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
rozwiń zwiń