X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
Audio
  • Irena Santor śpiewa już 60 lat (Muzyczna Jedynka)

Koncerty są rozplanowane już na cały rok, a nawet na początek roku przyszłego. - Jeżeli Pan Bozia pozwoli  - zażartowała wokalistka. Przy okazji wspomina, jak na antenie radiowej Jedynki obchodziła 60. urodziny.

Trasa koncertowa ma nazwę "Śpiewam, więc jestem". To tytuł wzięty z piosenki napisanej przez Wojciech Młynarskiego. - To w jakimś sensie jest moje credo życiowe - przyznaje artystka. Opowiada, że śpiewała od dziecka, a Wojciech Młynarski bardzo dobrze ujął to w słowa.

Uważa, że w czasach, kiedy rozpoczynała karierę byli bardzo dobrzy i profesjonalni autorzy tekstów oraz kompozytorzy. Niestety - według niej - ta fachowość dziś nie jest normą. - Młodzież uważa, że wszystko się zaczęło od momentu, kiedy oni weszli na antenę - mówi Irena Santor. Wspomina, że był czas kiedy z dnia na dzień jej pokoleniu odcięto dostęp do środków masowego przekazu, gdyż uważano, że ich twórczość jest przestarzała. - A teraz chcieliby pisać takie piękne melodie, jak wtedy - ocenia.
Irena Santor mówi też, jak ważnym dla niej człowiekiem był zmarły w listopadzie ubiegłego roku Zbigniew Korpolewski, jej wieloletni partner życiowy.

Dlaczego Irena Santor nie chciała mówić o śpiewaniu w Mazowszu i początkowo była obrażona na film "Zimna wojna"? Czy korciło ją, by pozostać gdzieś poza granicami Polski? Jakie ważne nazwiska napotkała na swej piosenkarskiej drodze? Czego nigdy nie zaśpiewała? W jakich miastach planowane są koncerty?

Posłuchaj całej audycji okraszonej piosenkami "Nie mów mi sentymentalnych słów", "Wakacje w Barcelonie", "O poezjo damskich torebek".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Irena Santor (wokalistka)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 13.13

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor w duecie z kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 18:15
Piosenkarka myślała, że Paweł Kukiz przyjdzie i zaśpiewa w stylu ostrego rocka, a przyszedł ułożony mężczyzna i zaśpiewali razem "Już nie ma dzikich plaż".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od zakochania do szaleństwa jeden krok

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 16:13
W łacinie jedna litera różni zakochanie od szaleństwa - amantes (zakochani) i amentes (szaleni). - To znaczy, że wszyscy zakochani są zwariowani, ale odwrotnie niekoniecznie - śmieje się Krystyna Gucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
rozwiń zwiń