X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Romantyzm na XXIII Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 17:09
"Beethoven i pieśń romantyczna" to hasło tegorocznego festiwalu. - Chcielibyśmy wszyscy być romantyczni, bywa, że nam czasy na to nie pozwalają - zauważa Elżbieta Penderecka. Ale w filharmonii można słuchajć tej muzyki, która została stworzona przez wielu wybitnych twórców.
Audio
  • Elżbieta Penderecka o XIII Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena (Muzyczna Jedynka)
Elżbieta Penderecka
Elżbieta PendereckaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio
Obejrzyj
2019_04_11_MJ_elzbieta_penderecka.mp4

Festiwal rozpoczął się 7 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia. Elżbieta Penderecka opowiada, jakie romantyczne dzieła zostały zaprezentowane słuchaczom. Podczas 13 dni festiwalowych zostało zaplanowanych 12 koncertów symfonicznych, 4 kameralne, 2 recitale pieśni i koncert dla dzieci.

Elżbieta Penderecka przedstawia niektóre pozycje. Nie może się nachwalić dziecięcej publiczności. - Dzieci potrafią tak wspaniale słuchać, a rodzice, którzy przychodzą mówią >wreszcie potraktowano dzieci jak naprawdę młodych melomanów< - zauważa gość Jedynki.

Gość "Muzycznej Jedynki" wyjaśnia, że na festiwal zaprasza wybitnych artystów, choć o mniej znanych nazwiskach. Zwraca uwagę, że na festiwalu są też promowani młodzi polscy artyści.

Jaka muzyka zostanie zagrana podczas koncertu dla dzieci? W jakim języku wybrzmiała opera "Paria" Stanisława Moniuszki? Dlaczego festiwal nosi imię Beethovena?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Rozmawiała: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: Elżbieta Penderecka (pomysłodawczyni i twórczyni Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena)

Data emisji: 11.04.2019

Godzina emisji: 13.30

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Album "Przymierze" - wotum za wolność Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 20:00
Na płycie występuje troje pieśniarzy: Robert Pożarski, Katarzyna Laskowska i Adam Strug. - Spotykają się: specjalista od chorału gregoriańskiego, wokalistka klasyczna i śpiewak ludowy. Album "Przymierze" to opowieść o historii Polski od początku, od "Bogarodzicy" aż po dzień dzisiejszy - mówi o najnowszym albumie Michała Lorenca Agnieszka Trzeciakiewicz.
rozwiń zwiń