X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zespół Linia Nocna lubi stare, polskie piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 16:31
Był taki czas wśród polskich muzyków, że kwestionowali dorobek starszych koleżanek i kolegów z lat przed 1990 rokiem. Teraz ten trend uległ odwróceniu. Coraz więcej młodych artystów wraca do utworów z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych i grają je na swój sposób. Jednym z tych zespołów jest Linia Nocna.
Audio
  • Zespół linia Nocna o swej drodze muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Zespół Nocna Linia
Zespół Nocna LiniaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zespół to duet, który tworzą Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Oboje znają się od dawna, ale ich wspólny projekt powstał dopiero trzy temu.

Monika Wydrzyńska podkreśla, że wbrew modzie, by polscy artyści śpiewali po angielsku, oni śpiewają w języku polskim. - Dużo łatwiej jest przekazać konkretne emocje i przekazać słowo w języku ojczystym, w języku polskim, a też dla ludzi jest dużo łatwiejsze do odebrania - wyjaśnia wokalistka. Zwraca uwagę, że piosenki po angielsku są osłuchane, ale nie słuchane, a większość ludzi nawet nie wie o czym piosenka jest, nawet jeśli znają angielski. A oni starają się pisać o tym, co ich otacza.

Muzyka zespołu jest mocno elektroniczna. Pisze ją Mikołaj Trybulec. Wskazuje, że nowy singiel jest zapowiedzią nowej płyty. - Przy pierwszej płycie przez 13 utworów szukaliśmy kierunku. Na drugiej płycie chyba też szukamy - mówi.

Jak zespół przekonał Kubę Sienkiewicz, aby zaśpiewał w jednej z ich piosenek? Jak udało im się namówić właściciela parku wodnego na Korfu do tego, żeby otworzył park poza sezonem i udostępnił go do kręcenia klipu wideo?

Posłuchaj całej rozmowy, którą okrasiły trzy utwory zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Goście: Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec (zespół Linia Nocna)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 14.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Kozak: pisanie tekstów dla innych jest jak psychoterapia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:54
Pisanie tekstów to niewdzięczna rola. Wyobraźnię muzyczną można mieć bogatą, a nowe technologie ułatwiają przełożenie tej wyobraźni na dźwięki. Ale jak się nie ma wyobraźni literackiej, to się tekstu na napisze - o czym przekonuje Karolina Kozak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MoMo kocha Edytę Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 16:00
MoMo w osobie Anny Ołdak zapewnia, że jedyną artystką, która przewija się w jej życiu od kiedy miała 14 lat jest Edyta Bartosiewicz. Podkreśla, że twórczość Edyty jest ponadczasowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwoje muzyków poznało się przez internet. Tak zaczęła się ich owocna współpraca

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 17:45
Konrad Kucz za pośrednictwem internetu, czyli środka przekazu początku XXI wieku poszukiwał wokalistki, która dokończy z nim pewien projekt. Tak poznał Olę Bilińską.
rozwiń zwiń