Łukasz Drapała: ze Zbyszkiem Hołdysem pracuje się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:05
Łukasz (Luke) Drapała z zespołu rockowego "Chemia" powraca w nowym projekcie "Chevy". Ma na swoim koncie współpracę z m.in takimi artystami jak Zbigniew Hołdys, czy Renata Przemyk. 
Audio
  • Rozmowa z muzykiem Łukaszem Drapałą. (Muzyczna Jedynka)
Łukasz Drapała
Łukasz DrapałaFoto: PAP/ Radek Pietruszka
Obejrzyj
2019_04_18_PR1_MJ_LukaszDrapala.mp4

Artysta może pochwalić się współpracą z różnymi doświadczonymi muzykami. Kilka miesięcy temu śpiewał piosenki kompozytora Przemysława Gintrowskiego w duecie z Renatą Przemyk. Działając w projekcie "Chevy" Łukasz Drapała zaprosił do współpracy znanego z zespołu "Perfect" Zbigniewa Hołdysa, czego owocem jest utwór "Contra".

- Ze Zbyszkiem pracuje się świetnie i niezwykle szybko - mówi gość Jedynki, chwaląc Zbigniewa Hołdysa za tworzenie wpadających w ucho, prostych melodii. Dodaje, że chciałby, aby każdy artysta bez względu na wiek, cechował się tak dużą otwartością umysłu, jak "będący ciągle na czasie" Zbigniew Hołdys.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z artystą.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Łukasz (Luke) Drapała (wokalista)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 14.21

K.A/ag

Czytaj także

Czesław Niemen, artysta, który zmienił muzykę rockową w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 15:25
Pierwsza autorska płyta Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" dokonała przełomu nie tylko w karierze artysty, ale również w historii polskiego rocka. Była pierwszą złotą płytą w historii rocka w Polsce. Rozeszła się w liczbie 130 tysięcy egzemplarzy. Ile ich sprzedano później, tego pewnie nikt nie policzył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dionizy Piątkowski: chciałbym zapoczątkować wieloletni projekt jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:28
"Era jazzu" jest cyklem ogólnopolskich koncertów jazzowychm których organizatorem jest Dionizy Piątkowski. Promotor jest także autorem książki "Czas Komedy", poświęconej muzykowi jazzowemu, Krzysztofowi Komedzie, którą zapoczątkował projekt muzyczny związany z jego twórczością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romantyzm na XXIII Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 17:09
"Beethoven i pieśń romantyczna" to hasło tegorocznego festiwalu. - Chcielibyśmy wszyscy być romantyczni, bywa, że nam czasy na to nie pozwalają - zauważa Elżbieta Penderecka. Ale w filharmonii można słuchajć tej muzyki, która została stworzona przez wielu wybitnych twórców.
rozwiń zwiń