Smooth Gentlemen: chcieliśmy spróbować dżentelmeńskiego stylu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 16:29
Smooth Gentlemen to trio tworzące muzykę z pogranicza bluesa i soulu. Bartek Szopiński, członek zespołu, w "Muzycznej Jedynce" opowiada o tym, co dla zespołu znaczy muzyka amerykańska, jakimi muzycznymi wzorcami się kieruje i jak brzmi najnowszy album "New".
Audio
  • Bartek Szopiński w rozmowie o nowej płycie Smooth Gentlemen (Muzyczna Jedynka)

Gość Jedynki mówi, że muzyka amerykańska od zawsze była dla zespołu wyznacznikiem jakości kompozytorskiej, wykonawczej i brzmieniowej. - Wszystko, co dzieje się w muzyce wywodzi się ze sceny amerykańskiej - ocenił muzyk. Twierdzi, że bazuje na starych wzorcach muzycznych, w których dobra piosenka musi posiadać melodię. Uważa, że pod tym względem jest typowym tradycjonalistą i że "im prostsza aranżacja, tym lepsza".

O najnowszej płycie "New", której premiera nastąpi 24 maja mówi, że po dwudziestu latach uczestniczenia w formacji "Boogie Boys" panowie zapragnęli spróbować dżentelmeńskiego stylu. Artysta wspomina, że kilka utworów z albumu zostało nagranych z jej producentem - Johnem Cliftonem, z którym współpracuje od lat. W "Muzycznej Jedynce" prezentujemy utwór "If you want to know", który promuje nowy album.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Anna Will

Goście: Bartek Szopiński (Smooth Gentlemen)

Data emisji: 8.05.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A/abi

Czytaj także

Antonina Krzysztoń: jeśli ktoś dzięki tej płycie odnajdzie nadzieję, to będę szczęśliwa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:01
Antonina Krzysztoń jest polską pieśniarką i kompozytorką. Wrażliwość i uduchowienie to wartości, jakie artystka przeniosła na album "Pieczęć". Jej delikatnemu głosowi towarzyszy akompaniament jazzowego artysty - Andrzeja Jagodzińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wiśniewski śpiewa utwory Sławka Wierzcholskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:26
Osoby niepełnosprawne, które nie boją się marzyć, zdecydowały się zaśpiewać utwory Sławka Wierzcholskiego, jakie znalazły się na bluesowo - jazzowym albumie "Chce się śpiewać". Wśród współtwórców albumu znalazł się także Michał Wiśniewski - młody chłopak, który mówi, że "śpiewanie daje więcej radości niż tabliczka czekolady".
rozwiń zwiń