Barbara Wrońska: podjęcie decyzji o samodzielnym nagrywaniu to był początek mojej osobistej przemiany

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 20:41
Płyta "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej rodziła się bardzo długo. Album ten w styczniu 2019 roku został nominowany do nagrody "Fryderyka" w kategorii "Album Roku Pop Alternatywny". Na antenie radiowej Jedynki autorka opowiada o emocjach, które towarzyszyły jej przy tworzeniu utworów. 
Audio
  • Barbara Wrońska o albumie "Dom z ognia" (Muzyczna Jedynka)

- Dałam sobie szansę na zmiany. Wyszłam ze strefy komfortu, wyszłam zza klawiszy i przeżywałam ogromny lęk z tego powodu. Nie wiedziałam, czy jestem w  stanie poprowadzić zespół i czy jestem gwiazdą. Wszystkie rzeczy, które mogę zaobserwować, które się ze mną dzieją na przestrzeni tego czasu to jest naturalny proces, który przychodzi do mnie i sama siebie zaskakuję - mówi w "Muzycznej Jedynce" Barbara Wrońska. 

Wokalistka podkreśla na antenie, jak mocna jest siła piosenki i że w niedalekiej przyszłości będzie tworzyć kolejne utwory. Z kolei, jak sama mówi, płyta "Dom Ognia" jest zachłyśnięciem się jej pragnień muzycznych. - Ja po prostu wyznaję w sobie idee, że w muzyce nie ma granic. Mnie muzyka ciekawi, interesuję się tym, co się dzieje w świecie muzycznym - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Barbara Wrońska (wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 14.23

ans

Czytaj także

Buslav nie jest już debiutantem i szuka czegoś nowego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 12:52
Busław, czyli Tomasz Nikodem Busławski to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Jego muzyka oscyluje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect Son: przeskoczyłem do światowej ligi muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:14
Tobiasz Biliński "Perfect Son" to polski przedstawiciel wytwórni płytowej Sub Pop Records, która wydawała takie ikony jak Nirvana, czy Soundgarden. Czym zasłynął artysta, że został doceniony przez przedstawiciela tak cenionej wytwórni - Jonathana Ponemana?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Moniuszko. "Znany nam jako kompozytor, mniej jako człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 16:54
W "Czterech porach roku" Jolanta Rostworowska z Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki przybliżyła postać Stanisława Moniuszki opisując, jakim prywatnie był człowiekiem. Dowiedzieliśmy się skąd pochodził, gdzie się uczył i kogo pokochał całym sercem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacey Kent: liczą się dla nas nie tylko muzyczne spotkania, ale też człowieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:55
Stacey Kent wraz ze swoim mężem i scenicznym partnerem - Jimem Tomlinsonem, zagrała koncert w warszawskim Teatrze Roma. W "Muzycznej Jedynce" małżeństwo opowiedziało czym urzekła ich polska publiczność, jak wygląda ich dzień wspólnego tworzenia muzyki oraz co znalazło się na ostatnim albumie.
rozwiń zwiń