Szymon Wydra: muzyka powinna być remedium na nasze bolączki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 15:25
- Zaczynaliśmy jako poezja śpiewana, a za kilka dni wychodzi nasz szósty album i czeka nas Opole - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Szymon Wydra, reprezentujący grupę "Szymon Wydra & Carpe Diem". Kiedy pojawi się album w sprzedaży i jakie życiowe maksymy wyznaje artysta?
Audio

Szymon Wydra przyznaje, że kładzie teraz szczególny nacisk na granie koncertów. Artysta dodaje, że po 15. latach działań na scenie muzycznej wiele się zmieniło. - Zaczynaliśmy jako poezja śpiewana, a za kilka dni wychodzi nasz szósty album i czeka nas Opole wśród wielu znakomitych artystów - mówi z dumą.

Gość Jedynki informuje, że nowy album "Przesłanie" do którego powstało już osiem singli, pojawi się w sprzedaży 14 czerwca. - Muzyka pownna być remedium na wszystkie bolączki i mam nadzieję, że taki album udało nam się stworzyć - dodaje.

Artysta uważa, że często ludzie poszukują odpowiedzi w świecie zewnętrznym i , że tym samym próbują "przeglądać się" w cudzych oczach. - Do tego, aby odpowiedzieć sobie na pytanie "Kim jesteśmy?" nie potrzebujemy kogoś, gdyż właściwa odpowiedź znajduje się w naszych sercach i to do nich należy zajrzeć - dodaje. 

Jak brzmią single promujące najnowszy album Szymona Wydry & Carpe Diem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Goście: Szymon Wydra (artysta)

Data emisji: 4.06.2019

Godzina emisji: 14.26

K.A


Czytaj także

Dla Justyny Steczkowskiej najważniejsze są koncerty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 16:12
W lutym ukazała się płyta Justyny Steczkowskiej "Maria Magdalena. All Is One". Od tego momentu jest - jak to ujęła - cały czas, nieustannie w ruchu koncertowym. - Co mnie bardzo cieszy, bo dla mnie to jest kwintesencja zawodu artysty - mówi piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska zdradza szczegóły występu w Studiu Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 18:00
We wtorek 30 kwietnia w radiowej Jedynce wystąpi Alicja Majewska. Koncert odbędzie się w ramach popularnego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami całego świata "Scena Szpilmana - Jedynka Live!". Cały występ będzie transmitowany na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń