Muniek Staszczyk: po rozwiązaniu T.Love nie wiedziałem, ile wytrzymam bez muzyki

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 20:06
Były lider formacji T.Love przyznaje w "Muzycznej Jedynce", że chciał poczuć samotność po odejściu z zespołu. Powraca z nowym solowym albumem "Syn miasta", a w audycji opowiada o samotnym poszukiwaniu artystów do wspólnego tworzenia płyty i w końcu - promującym nowy album, singlu "Pola". Jakie brzmienia znajdą się na nowym krążku?
Audio
  • Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem o jego nowym albumie (Muzyczna jedynka)
Muniek Staszczyk
Muniek StaszczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek miał premierę singiel "Pola", który promuje płytę "Syn miasta". Album będzie dostępny w sklepach od 18 października 2019 roku. Muniek Staszczyk mówi, że singiel mocno odbiega estetyką od pozostałych utworów, które znajdą się na krążku. 

- Zacząłem poszukiwać muzyków do wspólnego grania i spotkałem Jerzego Zagórskiego, któremu powierzyłem znalezienie bandu - mówi Muniek Staszczyk, dodając, że nie wiedział ile wytrzyma bez muzyki, dlatego zdecydował się na kolejny krok artystyczny. Jurek Zagórski jest producentem muzycznym płyty, a za mix odpowiada producent Piotr "Emade" Waglewski.

Jak brzmi singiel "Pola"? W jaką estetykę tym razem "uderzył" polski artysta? Dlaczego Muniek Staszczyk czuł głód poszukiwania dalszych współpracy artystycznych? Z jakimi gwiazdami współpracował nad płytą?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Marcin Kusy

Goście: Muniek Staszczyk (artysta)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 14.31

K.A

Czytaj także

Ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:33
Debiutował piosenką "Dziewczyna z konwaliami". Z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej. W audycji "Twarzą w twarz" wspominano twórczość zmarłego przed dwoma laty artysty Zbigniewa Wodeckiego.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek: nagrywając płytę odrobiłem lekcję historii z liceum

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 23:13
Artysta mówi w "Muzycznej Jedynce", że każda z piosenek na jego premierowej płycie "O miłości w czasach powstania" jest nie tylko historią z Powstaniem Warszawskim w tle, ale również prywatnym wątkiem z jego życia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gradziuk: "Memento" jest czymś w rodzaju wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 18:22
Płyta "Memento" jest najnowszym albumem jazzowej formacji RGG Trio. - Nazwę należy rozumieć jako "Pamiątka" - mówi perkusista grupy Krzysztof Gradziuk. W "Muzycznej Jedynce" o tym, czym tak naprawdę jest jazz według artystów z RGG Trio.
rozwiń zwiń