X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Szrom wspomina album "Młynarski o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:18
Na rynku muzycznym ukazał się album "Młynarski o miłości". Jest to składanka piosenek napisanych przez nieżyjącego już Wojciecha Młynarskiego. Dlaczego utwór "Gram o wszystko" jest jednym z najpiękniejszych w całej polskiej literaturze powojennej w kontekście muzycznym?
Audio
  • "Młynarski o miłości" (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: Rałał Guz / PAP

Janusz Szrom, polski wokalista jazzowy przypomniał jak powstała ta piosenka. - Jest to jeden z dwóch utworów, do których p. Jerzy Wasowski napisał najpierw muzykę. Powiedział do Wojtka Młynarskiego: "Panie Wojciechu, pan pisze te felietony, a pan tak pięknie lirycznie potrafi napisać o miłości. Zróbmy teraz tak, napiszę pierwszy muzykę, a pan do tego dopisze słowa" - wspominał artysta.

Utwór "Gram o wszystko" został zaśpiewany przez Ewę Bem w Opolu. W opinii Janusza Szroma, został trochę niezauważony, jednak artystka została nagrodzona wyróżnieniem. M.in. właśnie ta piosenka pojawiła się w albumie "Młynarski o miłości". Na płycie znalazło się miejsce także dla utworu "Pogadaj ze mną" Agnieszki Wilczyńskiej i gościa Jedynki.

Jaki album i książkę przygotowuje Janusz Szrom? Dlaczego piosenka "Gram o wszystko" jest jedną z najpiękniejszych nie tylko o miłości i nie tylko Wojtka Młynarskiego? Czy Jerzy Wasowski zdążył usłyszeć utwór, który skomponował?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Szrom (artysta)

Data emisji: 06.06.2019

Godzina emisji: 14.12

DS/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Evgen Malinovskiy o wyjątkowości twórczości Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 16:00
- Moją pierwszą pracę aktorską w Polsce znalazłem w Teatrze Ateneum. Tam spotkałem Wojciecha Młynarskiego i nigdy tego nie zapomnę. To był jego jubileusz - wspomina Evgen Malinovskiy. 
rozwiń zwiń