Janusz Szrom wspomina album "Młynarski o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:18
Na rynku muzycznym ukazał się album "Młynarski o miłości". Jest to składanka piosenek napisanych przez nieżyjącego już Wojciecha Młynarskiego. Dlaczego utwór "Gram o wszystko" jest jednym z najpiękniejszych w całej polskiej literaturze powojennej w kontekście muzycznym?
Audio
  • "Młynarski o miłości" (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: Rałał Guz / PAP

Janusz Szrom, polski wokalista jazzowy przypomniał jak powstała ta piosenka. - Jest to jeden z dwóch utworów, do których p. Jerzy Wasowski napisał najpierw muzykę. Powiedział do Wojtka Młynarskiego: "Panie Wojciechu, pan pisze te felietony, a pan tak pięknie lirycznie potrafi napisać o miłości. Zróbmy teraz tak, napiszę pierwszy muzykę, a pan do tego dopisze słowa" - wspominał artysta.

Utwór "Gram o wszystko" został zaśpiewany przez Ewę Bem w Opolu. W opinii Janusza Szroma, został trochę niezauważony, jednak artystka została nagrodzona wyróżnieniem. M.in. właśnie ta piosenka pojawiła się w albumie "Młynarski o miłości". Na płycie znalazło się miejsce także dla utworu "Pogadaj ze mną" Agnieszki Wilczyńskiej i gościa Jedynki.

Jaki album i książkę przygotowuje Janusz Szrom? Dlaczego piosenka "Gram o wszystko" jest jedną z najpiękniejszych nie tylko o miłości i nie tylko Wojtka Młynarskiego? Czy Jerzy Wasowski zdążył usłyszeć utwór, który skomponował?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Szrom (artysta)

Data emisji: 06.06.2019

Godzina emisji: 14.12

DS/ans

Czytaj także

Evgen Malinovskiy o wyjątkowości twórczości Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 16:00
- Moją pierwszą pracę aktorską w Polsce znalazłem w Teatrze Ateneum. Tam spotkałem Wojciecha Młynarskiego i nigdy tego nie zapomnę. To był jego jubileusz - wspomina Evgen Malinovskiy. 
rozwiń zwiń