Premiera nowej płyty Dawida Kwiatkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:47
Piąty album Dawida Kwiatkowskiego "13 grzechów niczyich" to 14. nowych utworów, które stworzył z innymi młodymi wykonawcami, np. z Julią Wieniawą czy Natalią Szroeder. Premiera albumu miała miejsce 31 maja 2019 roku. Jaka jest nowa płyta wokalisty? 
Audio
  • Dawid Kwiatkowski o nowym albumie (Muzyczna Jedynka)
Dawid Kwiatkowski
Dawid KwiatkowskiFoto: W. Kusiński/ Polskie Radio

Utwory nagrane na płycie to czternaście różnych stylistycznie piosenek. Ciekawostką jest, że czternasty utwór został nagrany pięć dni przed zamknięciem płyty. - Piosenka pt: "Mordo" powstała kilka dni przed daniem do tłoczni. Napisaliśmy ten numer i stwierdziliśmy, że on musi być na tej płycie - powiedział Dawid Kwiatkowski. 

Artysta zdradza w audycji, że czuje impuls edukacyjny, jeżeli chodzi o kształtowanie młodszych dzieci  - Od kiedy jestem jurorem w programie "The Voice Kids" mam młodszych odbiorców, którzy jakby nie mają prawa wiedzieć kim była Agnieszka Osiecka czy zespół "Perfekt". Fajnie jest im to podrzucić, bo słyszą nazwisko w piosence, nie mają pojęcia co to jest za nazwisko, a sprawdzają. A potem już są o krok dalej w kulturoznawstwie. - dodaje Dawid Kwiatkowski. 

Czego jeszcze możemy się spodziewać po nowym albumie wokalisty?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Dawid Kwiatkowski (wokalista)

Data emisji: 6.06.2019

Godzina emisji: 14.20

ans

Czytaj także

Duet Blauka z trzecim singlem i debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:00
Premiera nowego klipu "Fantazmat" miała swoją premierę 28 maja w internecie. Utwór zespołu Blauka jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, który ukaże się we wrześniu 2019 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Anna Kowalik - wokalistka z matematycznym zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:50
- Muzyka jest podświadomym liczeniem, a człowiek czerpie radość słuchając czegoś co ma strukturę. Matematyka składa się z pierwszych elementów tak jak muzyka. Są struktury kolejne i te elementy się ze sobą łączą, a człowiek czerpie z tego naturalną radość - powiedziała na antenie radiowej Jedynki wokalistka Ilona Anna Kowalik. 
rozwiń zwiń