Duncan Laurence: szukam najlepszych warunków do zaprezentowania się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:44
Duncan Laurence, zwycięzca 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, jakie warunki sceniczne są dla niego najbardziej korzystne, czym kieruje się w życiu i dlaczego postanowił odwiedzić Polskę.
Audio
Duncan Laurence
Duncan LaurenceFoto: PAP/Vyacheslav Prokofyev

Duncan Laurence na Eurowizji reprezentował Holandię. Do Polski przyjechał po raz pierwszy ze względu na szerokie grono słuchaczy, którzy pokochali jego muzykę. - Polskim słuchaczom bardzo spodobała się moja piosenka "Arcade" - powiedział artysta. 

- Twoja kompozycja łamie stereotypy, że zwycięska piosenka eurowizyjna ma być bardzo ekspresyjna, wyposażona w wizualne i dźwiękowe efekty. Widać, że śpiewasz bardzo subtelnie, a występ jest ascetyczny - oceniła w "Muzycznej Jedynce" prowadząca wywiad. Duncan Laurence przyznał, że zachował piosenkę w jej pierwotnym kształcie i że "nie wprowadził zmian na potrzeby swojego eurowizyjnego występu". 

Eurowizyjny zwycięzca powiedział, że zawsze koncentruje się na muzyce i szuka najlepszych warunków do tego, aby możliwie najlepiej zaprezentować się na scenie. - Zależało mi na tym, aby piosenkę na konkursie zaprezentować w skromnym anturażu, czyli: pianino, jedna wiązka światła i ja - dodał artysta. - Chciałem, aby ten utwór swoim charakterem korespondował z otoczeniem - powiedział Duncan Laurence.

Czy Duncan Laurence spodziewał się wygranej na Eurowizji? Czym w życiu kieruje się artysta? Jaką misję ma do wypełnienia?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will

Gość: Duncan Laurence

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 13.23

K.A/DS


Czytaj także

Folkowy zespół "Tulia": Eurowizja nie jest kiczem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 16:38
Tulia to zespół żeński, który wykonuje muzykę folkową. Dziewczyny śpiewały covery do takich utworów jak "Enjoy the silence" Depeche Mode oraz "Nieznajomy" Dawida Podsiadło. Tulia będzie reprezentować Polskę podczas kolejnej edycji konkursu Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smooth Gentlemen: chcieliśmy spróbować dżentelmeńskiego stylu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 16:29
Smooth Gentlemen to trio tworzące muzykę z pogranicza bluesa i soulu. Bartek Szopiński, członek zespołu, w "Muzycznej Jedynce" opowiada o tym, co dla zespołu znaczy muzyka amerykańska, jakimi muzycznymi wzorcami się kieruje i jak brzmi najnowszy album "New".
rozwiń zwiń