Stan Borys: jeżeli będę mógł się odwdzięczyć, uczynię to z wielką radością

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:46
Wielkimi krokami zbliża się koncert charytatywny na rzecz muzyka - Stana Borysa. - Wszyscy zgodzili się wystąpić dla mnie i jak kiedykolwiek zdarzy się taka okazja, że będę mógł się odwdzięczyć uczynię to z wielką radością - powiedział artysta na antenie radiowej Jedynki. 
Audio
  • Stan Borys w studiu radiowej Jedynki (Muzyczna Jedynka)
Stan Borys
Stan BorysFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Stan Borys po przebytym udarze wymaga specjalistycznego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Artysta w rozmowie z Anną Will podkreśla, że w związku ze zbliżającym się koncertem towarzyszą mu wielkie emocje. - Emocji nie da się opisać bo są one ogromne z tego powodu (...) W tej chwili mam okres rehabilitacji, dochodzenia do zdrowia i może uda mi się wykonać to co wy wykonaliście dla mnie - dodał muzyk. 


stan borys 1200.jpg
"Nie jesteś sam". Polskie Radio włącza się w pomoc dla Stana Borysa

Mówiąc o muzyku nie sposób nie wspomnieć o "Jaskółce" - jednego z najsłynniejszych utworów Stana Borysa, którą śpiewają po dziś dzień artyści polskiej sceny muzycznej. - Bardzo dziękuje wszystkim, którzy śpiewają tą piosenkę. Nie jest ona łatwa, bo oprócz słów i fantastycznej muzyki zawiera niesamowity przekaz. Trzeba posiadać duszę i serce, żeby zabrać się za tą piosenkę. Trzeba zrozumieć piosenkę, żeby móc ją zaśpiewać - rzekł Stan Borys. 

Podczas audycji artysta zdradza, że muzyka i poezja w okresie choroby dają niesamowite ukojenie. - Pomaga to w przywróceniu pamięci, ponieważ powtarzam wiersze i piosenki. W ten sposób szukam tego dojścia drogi do okresu sprzed udaru - dodał. 

Koncert "Nie jesteś sam" odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku o godzinie 19.00 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wydarzenie poprowadzą: Maria Szabłowska, Paweł Sztompke oraz Anna Popek. Na scenie zobaczymy Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, Halinę Frąckowiak, Krzysztof Cugowskiego, Marka Piekarczyka, Kayah, Izabelę Trojanowską, zespół Skaldowie, Jerzego Grunwalda, Olgę Bończyk, Agatę Dąbrowską i Grzegorza Wilka. Dochód z koncertu zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację Stana Borysa. 

Bilety można zakupić na stronie: www.polskieradio.bilety24.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Anna Will

Gość: Stan Borys (wokalista, kompozytor, poeta)

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 14.21

ans


Czytaj także

Duncan Laurence: szukam najlepszych warunków do zaprezentowania się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:44
Duncan Laurence, zwycięzca 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, jakie warunki sceniczne są dla niego najbardziej korzystne, czym kieruje się w życiu i dlaczego postanowił odwiedzić Polskę.
rozwiń zwiń