"Krystian Zimerman to kolosalny artysta, który tworzy kolosalną muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:26
- To nie jest artysta, na występ którego ludzie walą drzwiami i oknami. To artysta, na występ którego przychodzi się aby przeżyć muzykę. Każdy pianista ma swoją publiczność - mówi w "Muzycznej Jedynce" Adam Rozlach, który nie tylko był na środowym koncercie pianisty w Berlinie, ale także zna go osobiście. 
Audio
  • Adam Rozlach o Krystianie Zimermanie (Muzyczna Jedynka)
Krystian Zimerman, Łódź 2009 r.
Krystian Zimerman, Łódź 2009 r. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

- To nie jest tak, że Krystian Zimerman tylko siada i gra. On swoją grą przekazuje znaczniej więcej. Jest reżyserem muzycznym. Buduje formę, napięcie, kulminację. Tworzy wielkie muzyczne widowisko. To kolosalny artysta, który tworzy kolosalną muzykę - podkreśla dziennikarz muzyczny w Jedynce.

Skąd Adam Rozlach zna Krystiana Zimermana? Gdzie pianista mieszka i który kraj jest jego ulubionym? Dlaczego Krystian Zimerman nie gra w USA? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Adam Rozlach (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 13.39

kh


Czytaj także

Krystian Zimerman. Artysta, który zachwycił twórcę "West Side Story"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 16:00
Przed nami 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpi słynny na całym świecie polski pianista Krystian Zimerman, zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń