Leszcze: przyczyną naszej udanej współpracy jest to, że się lubimy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 15:08
Zespół Leszcze w "Muzycznej Jedynce" o tym, dlaczego członkowie formacji zdecydowali się na reaktywację współpracy, o premierowej "Studniówce" i solowych działaniach wokalisty Macieja Miecznikowskiego. Dlaczego artyści znowu grają razem?
Audio
  • Rozmowa z zespołem Leszcze o ich dalszej współpracy (Muzyczna Jedynka)
Zespół Leszcze
Zespół LeszczeFoto: materiały promocyjne

W skład Leszczy wchodzą: Maciej Miecznikowski, Bartek Staniszewski i Jacek Sadowski. Maciej Miecznikowski mówi, że "wziął urlop" w związku z nagrywaniem solowych płyt oraz udzielaniem się w teatrze i operze. - Po zakończeniu urlopu na nowo działam z Leszczami, a okazji 20. rocznicy wspólnego grania przygotowujemy nowy materiał - zdradza artysta, dodając, że tak naprawdę członkowie zespołu byli w ciągłym kontakcie ze sobą, a w trakcie wspólnego obiadu jednogłośnie uznali, że jest to najlepszy czas, aby wrócić do wspólnego muzykowania.

Jeden z członków zespołu podsumowuje, że sukces udanej współpracy Leszczy tkwi w tym, że mężczyżni się ze sobą nie kłócą i że po prostu się lubią. Mówią, że w sobotę grają w Opolu, gdzie zaprezentują premierowy utwór "Studniówka". Później Maciej Miecznikowski wystąpi solo z Wielką Orkiestrą Polską w koncercie "Walizki pełne snu".

Czy artyści sądzą, że utwór "Kombinuj dziewczyno" jest seksistowski? Kiedy artyści planują wydać kolejną, wspólną płytę i co się na niej znajdzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Leszcze (zespół muzyczny)

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A/DS

Czytaj także

Deaf Havana. Artyści światowego formatu zagrają w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 14:24
Zespół Deaf Havana tworzą dwudziestolatkowie o niesamowitej energii, którzy bardzo wcześnie zadbali o spełnianie własnych marzeń. Grupę zasilają muzycy - multiinstrumentaliści, a głos wokalisty przenosi słuchacza do świata szczęścia i jedności. Alt - rockowy zespół 1 marca zagra w warszawskim klubie Pogłos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marysia Starosta: stałam się odrębną jednostką

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 16:41
Artystka w "Muzycznej Jedynce" opowiada o pracy nad kolejnymi singlami i zdradza, jak radzi sobie z "łatką" byłej dziewczyny znanego rapera.
rozwiń zwiń