Mariusz Wawrzyńczyk: nigdy nie liczyłem na to, że ktoś mi coś zaproponuje

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:59
Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o premierze swojej płyty "Zawsze pod wiatr" i o tym, dlaczego "Nie przestaje marzyć".
Audio
  • Rozmowa z Mariuszem Wawrzyńczykiem (Muzyczna jedynka)
Mariusz Wawrzyńczyk w studiu Jedynki
Mariusz Wawrzyńczyk w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenkarz wspomniał noc w Opolu, która przyniosła mu zwycięstwo. Przypomniał, że wydarzeniu towarzyszyła kiepska pogoda i techniczne problemy ze sprzętem muzycznym. Mimo wielu trudności, marzenie o występie na wielkiej scenie spełniło się. - Zawsze marzyłem o tym, aby stanąć na wielkiej scenie, na której występowały legendy polskiej muzyki rozrywkowej - przyznał Mariusz Wawrzyńczak oceniając, że opolski festiwal nie promuje artystów, tylko dobrą muzykę.

Mariusz Wawrzyńczak powiedział, że dzięki Polskiemu Radiu nagrał utwór "Nie przestawaj marzyć", który znalazł się na płycie "Zawsze pod wiatr". Dodał, że piosenka opowiada o tym, że pomimo różnych przeciwności losu nie należy się nigdy poddawać. - Kiedy ktoś nie chce wpuścić nas drzwiami, spróbujmy oknem - zachęca optymistycznie artysta.

Gość Jedynki przyznał, że nigdy nie liczył w swojej karierze muzycznej na to, że ktoś mu coś zaproponuje. Artysta ocenił, że nigdy nie miał ani wielkich wytwórni płytowych, ani potężnych nakładów pieniędzy. 

Co jest przesłaniem jego płyty? Z jakimi artystami tworzył? Czy artyście zawsze potrzebny jest menadżer?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (artysta)

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 14.26

K.A/DS


Czytaj także

Nowy singel duetu Plastic i zapowiedź kolejnej płyty

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 17:10
Formacja Plastic, którą reprezentują Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski zdradza w "Muzycznej Jedynce" informacje na temat nowej płyty. Premiera singla promującego album odbyła się 17 maja 2019 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: jeżeli będę mógł się odwdzięczyć, uczynię to z wielką radością

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:46
Wielkimi krokami zbliża się koncert charytatywny na rzecz muzyka - Stana Borysa. - Wszyscy zgodzili się wystąpić dla mnie i jak kiedykolwiek zdarzy się taka okazja, że będę mógł się odwdzięczyć uczynię to z wielką radością - powiedział artysta na antenie radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń