Sławek Uniatowski: Jackson miał białe skarpetki, ja mam swojego hokera

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:59
Sławek Uniatowski w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, co zdradził Zbigniewowi Wodeckiemu, w jakiej formie najbardziej lubi koncertować oraz kiedy można spodziewać się jego najnowszego albumu. 
Audio
  • Rozmowa ze Sławkiem Uniatowskim o jego twórczości muzycznej (Muzyczna Jedynka)

Sławek Uniatowski przyznał, że artystami, których najbardziej ceni, są Andrzej Zaucha i Zbigniew Wodecki. Wspomniał koncert, podczas którego zagrał razem ze Zbigniewem Wodeckim, a całe wydarzenie zapadło mu w pamięci za sprawą pewnej, krótkiej rozmowy. - Poszliśmy ze Zbyszkiem na papierosa po koncercie i powiedziałem mu, że jest teraz moim "numerem jeden". Zbyszek odparł mi, że w takim razie ja jestem "numerem dwa" - opowiedział z uśmiechem artysta.

Gość Jedynki mówił także o swoim debiutanckim albumie "Metamorphosis", który został "wyśpiewany" już na 230 koncertach. Artysta dodał, że na płycie jest szerokie instrumentarium. - Najbardziej lubię grać w oryginalnym składzie, z moimi wybitnymi muzykami - przyznał Sławek Uniatowski, podkreślając, że tego typu aranżacja brzmi tak, jakby na scenie wybrzmiewało kilkanaście instrumentów. Muzyk uznał, że każdy artysta powinien mieć coś, co go będzie wyróżniać. - Jackson miał białe skarpetki, a ja mam swojego hokera, na którym siedzę - powiedział.

Sławka Uniatowskiego będzie można usłyszeć już 20 lipca na dużej scenie Lata z Radiem w Pucku, gdzie zaśpiewa utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego z Big Band Chopin University. Później artysta zaprezentuje także materiał z płyty "Metamorphosis".

Kiedy można spodziewać się nowego albumu Sławka Unatowskiego? Jak brzmi jego nowy singiel "5 rano"? Kto współtworzy z artystą teksty na nową płytę?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Sławek Uniatowski (muzyk)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 13.15

K.A

 


 


Czytaj także

Maciej Wasio o solowej płycie "Sam"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 18:43
Maciej Wasio jest znany z formacji OCN, dzięki której zdobywał liczne nominacje do Fryderyków. W ubiegłym roku działalność zespołu została zawieszona, a muzyk zajął się solową karierą. Jej owocem jest płyta "Sam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio opanowało Zakopane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 10:04
W Zakopanem dziś drugi dzień pierwszej odsłony festiwalu "Lata z Radiem 2019". Wieczorem u stóp Tatr wystąpią między innymi Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski, Hanka Rybka, Krzysztof Zalewski oraz Kayah.
rozwiń zwiń