24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Co mówią gwiazdy?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 13:52
W "Muzycznej Jedynce" Paweł Sztompke i Marcin Kusy porozmawiali w Międzyzdrojach z festiwalowymi gwiazdami. Co artyści mówią o wydarzeniu i jaka aura mu towarzyszy? Czy festiwal jest tylko typowo muzycznym zjawiskiem?
Audio
  • Relacja z 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach cz. 1. (Muzyczna Jedynka)
  • Relacja z 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach cz. 2. (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Cerekwicka
Katarzyna CerekwickaFoto: Marcin Bielecki

24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach rozpoczął się 4 lipca i potrwa do 6 lipca. Sebastian Wypych powiedział redaktorom Polskiego Radia, że pogoda ducha zrzeszająca będących na wydarzeniu jest o tyle ciepła, że nie straszne nikomu jest zachmurzone niebo. - Atmosfera była tak ciepła, że ludzie bawili się wczoraj do samego końca - przyznał artysta, podkreślając, że "ponadczasowe utwory zaskoczyły nawet tych młodych".

Jerzy Petersburski przyznał, że fascynujące było to, iż miał przyjemność zaprezentować na scenie "18 wysmakowanych utworów", ktorych teksty były o miłości, czlowieku i relacjach. Dodał, że artyści "nie ścigali się ze sobą na scenie, a tworzyli spójną jedność".

Na Festiwalu można było już usłyszeć takich artystów jak: Katarzyna Cerekwicka, Kuba Badach, Lala Czaplicka, Anna Karwan.

Ponadto w audycji rozmawiano z: piosenkarzem Janem Borysewiczem, aktorem Krzysztofem Gosztyłą, dyrektorem festiwalu - Olafem Lubaszenko, piosenkarką Anną Wyszkoni, kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej Piotrem Salaberem i prezesem Polskiego Radia - Andrzejem Rogoyskim.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Materiał: Marcin Kusy i Paweł Sztompke

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 13.15, 14.11

K.A/DS


Czytaj także

Konkurs Dziecięcych Talentów. Znamy finalistów

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:00
Polskie Radio Dzieciom ogłasza wyniki I Konkursu Dziecięcych Talentów. Spośród 69 laureatów II etapu konkursu, wyłoniono 28 finalistów w kategorii: piosenka, piosenka zagraniczna i wiersz. Występy dzieci oceniała m.in. Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15. Polish Boogie Festiwal. Porywa nie tylko do tańca

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:16
W "Muzycznej Jedynce" dyrektorzy "Polish Boogie Festiwal" opowiedzieli o tym, jak wyglądały początki tworzenia tego wydarzenia oraz jakie atrakcje (nie tylko muzyczne) czekają na tych, którzy zjawią się na 15. edycji festiwalu. 
rozwiń zwiń