K. Stańko o Moniuszko Polish Jazz: to festiwal nie tylko dla melomanów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:05
Piosenkarka Krystyna Stańko opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o koncercie Moniuszko Polish Jazz, utworach Stanisława Moniuszki w wykonaniu Włodka Pawlika i swoich osobistych, muzycznych planach.
Audio
  • Rozmowa z Krystyną Stańko o koncercie poświęconym muzyce Stanisława Moniuszki (Muzyczna Jedynka)
Krystyna Stańko
Krystyna StańkoFoto: Mat. pras.

Krystyna Stańko opowiedziała Pawłowi Sztompke w Gdańsku o projekcie "Pawlik/Moniuszko - Polish jazz", który odbędzie się 31 lipca w Sopocie w Operze Leśnej. - To wyjątkowe i ważne wydarzenie, gdyż łączy różne gatunki i otwiera się nie tylko na melomanów - powiedziała artystka. 

Wybitny pianista jazzowy Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy, zagości w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. - Włodek Pawlik promuje muzykę Moniuszki w jazzowej adaptacji - powiedziała Krystyna Stańko, podkreślając, że kompozytor zaprosił do współpracy wybitnych muzyków.

Jakie utwory Stanisława Moniuszki "wybrzmieją" na koncercie? Gdzie będzie można usłyszeć Krystynę Stańko w najbliższym czasie?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Materiał: Paweł Sztompke

Gość: Krystyna Stańko (artystka)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 14.30

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz bliżej Grechuta Festival w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 18:29
- Przyszło lato i czas zabierać się do Świnoujścia - mówi w "Muzycznej Jedynce" Danuta Grechuta, żona jednego z najlepszych piosenkarzy w historii polskiej muzyki. Już w sierpniu w Świnoujściu odbędzie się Grechuta Festival.
rozwiń zwiń